Nokia 8.2 5G özellikleri ve fiyatı sızdı

HDM Global’ın MWC 2020’de yeni akıllı telefon modellerini tanıtması bekleniyor…

Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2020) tanıtılması beklenenn Nokia 8.2 5G özellikleri ve fiyatı internette yer aldı. HDM Global tarafından kongrede yeni akıllı telefonlar tanıtılması beklenirken teknoloji severler tarafından en çok beklenen cihaz ise yeni Nokia modeli 8.2 5G.

Son 2 yıldır yeni modellerini Mobil Dünya Kongresi’nde duyuran Finlandiyalı şirketin yeni ürünlerini de burada tanıtması bekleniyor. İnternette kongrede tanıtılacak yeni cihazlar hakkında bazı bilgiler ortaya çıkarken firmanın Nokia 1.3, Nokia 5.2 ve 8.2 5G modellerinin tanıtılacağı belirtiliyor.
Öte yandan yeni modellerin isimlerinin henüz kesinleşmediğini de belirtelim.

Nokia 8.2 5G özellikleri

Paylaşılan bilgilere göre Nokia 8.2 modelinde 4G versiyonunun iptal edilirken sadece 5G versiyonu piyasaya sunulacak. Bu modelde entegre 5G modeme sahip olan Snapdragon 765G yonga seti kullanılacak.

Cihazın kamera tarafında ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Nokia 7.2 modeli ile aynı özelliklere sahip olacağı belirtiliyor. Ana görüntü sensörü 64 megapiksel olurken cihazın yan tarafında monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı bulunacak.

Model, hızlı şarj desteği ile gelirken 3.500 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Cihazın fiyatı ise yurtdışında 505 dolar şeklinde olacak.

Nokia 7.2
Yorumlar (0)
Yorum Ekle