Nisan ayının en popüler sosyal ağı hangisi?

Aktif hesap sayılarına göre 2018 Nisan’ının en popüler sosyal ağları sıralandı. Statista tarafından aktarılan istatistiğe göre listedenin ilk sırası Facebook’a ait.

Sosyal medya ağlarının aktif kullanıcı sayısına göre değerlendirildiği, güncel ve detaylı bir analiz paylaşan araştırma kuruluşu Statista, eğilimlere de ışık tuttu. Buna göre en çok aktif kullanıcıya sahip sosyal medya ağı Facebook. Geçtiğimiz ayı oldukça zorlu bir dizi süreç eşliğinde geride bırakan platformun 2 milyar 234 milyon seviyesinde.

Takipteki platform ise YouTube, popüler video izleme ve yayınlama ağının sahip olduğu aktif kullanıcı sayısı 1,5 milyar. Üçüncü sırada birkaç bin daha az kullanıcı sayısıyla WhatsApp yer alıyor. Listede dördüncü sırayı ise 1 milyar 300 milyon aktif kullanıcısıyla Facebook Messenger alıyor.

6. sırada Instagram yer alıyor

En çok aktif kullanıcılı sosyal ağlar listesinde beşinci sırada Çin’de bir numaralı anlık mesajlaşma platformu maiyetindeki WeChat, 980 milyon kullanıcıyla bulunuyor. Altıncı sırada ise Instagram, 813 milyon aktif kullanıcıyla konumlanıyor.

Tumbr yükselişini sürdürüyor 

En popüler sosyal ağ platformlarının sıralandığı listede yedinciliği Tumblr, sekizinciliği QQ, dokuzunculuğu QZone ve onuncu sırayı da Sina Weibo alıyor.

Ülkemizde popüler olan Twitter’ın 330 milyon, LinkedIn’in 260 milyon, Snapchat’in 255 milyon ve Pinterest’in 200 milyon aktif kullanıcısı bulunduğunu da belirtelim.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan istatistiki verileri tüm ayrıntıları ile aktarmaya devam edeceğiz…

en çok kullanılan sosyal medya ağıen popüler sosyal ağsosyal ağsosyal medya
Yorumlar (0)
Yorum Ekle