Mynet, 32 milyon kişinin oynadığı oyunu satın aldı

Mynet, ABD ağırlıklı olmak üzere 32 milyon kişinin oynadığı oyunu satın aldı. İşte detaylar…

Türkiye’nin önde gelen dijital platformu kimliğine oyun ihracatçısı marka olmayı ekleyen Mynet, ilk hamlesini çoğunluğu ABD’de olmak üzere tüm dünyada 32 milyon kişi tarafından oynanan Real Basketball ve Basketball Kings oyunlarını satın alarak yaptı.

Yeni yapılanma kapsamında, küresel bir internet markası olma yolunda çok sayıda çalışmaya imza atan Mynet, oyun dünyasındaki gücünü daha da artırmak için önemli bir hamleye imza attı. Geliştirdiği oyunlar on milyonlarca kullanıcıya erişen Mobilecraft’ın Real Basketball ve Basketball Kings isimli oyunlarını satın alan Mynet’in CEO’su Bilgen Aldan, bu satın almanın, ana hedefleri arasında bulunan küresel bir oyun yayıncısı ve oyun ihracatçısı olma yolunda attıkları ilk adım olduğunu kaydetti.

Aldan, yeni yatırımlarıyla ilgili olarak; “Mynet’in geleceği için belirlediğimiz yol haritasında oyun sektörünün önemli bir yeri bulunuyor. Global bir B2C çözüm sağlayıcısı ve oyun ihracatçısı olma hedeflerimizi, yapay zekâ ve Blockchain gibi yenilikçi teknolojileri tüm servislerimize entegre ederek genişletiyoruz.” açıklamasını yaptı. Aldan, önümüzdeki dönemde oyun sektöründe çok ses getirecek yeni projelerle de gündemin ön sıralarında olmaya devam edeceklerini kaydetti.

“Yeni satın almalara açığız”

Mynet CEO’su Aldan, global büyüme hedefleri doğrultusunda yeni satın alma fırsatlarına açık olduklarını da kaydetti. Masaüstü oyunlar konusunda pazardaki güçlerinin farkında olduklarını aktaran Aldan, ayrıca kısa bir süre içinde bağımsız geliştiriciler ve stüdyolar için yayıncı olarak da çalışmayı planladıklarını ifade etti.

Basketball KingsBilgen AldanMynetReal Basketball
Yorumlar (0)
Yorum Ekle