MSI MAG X570S Tomahawk Max Wifi İnceleme

Anakart seçiminde kullanıcılar için donanımlı ve kaliteli çözümler üreten MSI markasının Mag X570S Tomahawk Max Wifi modeli AMD AM4 Soket işlemciler için üretilmiş modeli inceleme konuğumuz.

İyi bir anakart almak, kullanıcıya katacak ekstra özellikler ve sizi uzun yıllar performansıyla destekleyeceği bir seçenek olarak görmek önemlidir. Teknolojinin her geçen gün geliştiği ve kullanıcılar için en az işlemci ve ekran kartı kadar önemli olan bir bileşeni istediğiniz gibi seçmek önemlidir.

MSI MAG X570S Tomahawk Max Wifi anakartı Core Boost teknolojisi, 6 katmanlı 2oz kalınlaştırılmış PCB, Dijital PWM, PCIe Steel Armor merkeze alınarak üretilmiş. Üst seviye termal çözümü ile performansın stabil olması açısından ekstra bir çalışmanın ürünü. Genişletilmiş Heatsink yapısı, M.2 Shield Frozr ile ısınmaya bağlı performans kaybının engellenme desteği, en iyi soğutma ve gürültü kontrolü için sıvı soğutma pompa kontrolü, 7W/mK termal yastıklı heatsink çözümü ve toz ve gürültüyü azaltma amaçlı PCH fanı için genişletilmiş soğutucu tasarımını da üzerinde taşıyor.

Veri iletimi açısından fark yaratmak isteyen MSI, Intel Wi-Fi 6E ile kullanıcıya geniş bir veri transfer desteği sunmuş. 2.5G LAN desteği ile daha iyi bir ağ deneyimi sağlıyor. DDR4 Boost teknolojisi ile tamamen izole edilmiş DDR veri yolları sayesinde bellek sinyallerini izole kanallardan sunuyor. Lightning GEN 4 çözümü ile Gen 4 PCI-E ve M.2 desteği ile 64 GB/sn’ye ye varan bant genişliği ile maksimum veri transfer hızı sağlıyor.

Yine bu anakart üzerinde sunulan Duet Rail güç sistemi sayesinde kararlı eş zamanlı güç iletimi üzerin odaklanılmış. 8+4pin gün konnektörleri ve Core Boost teknolojisi kombine edilmiş. Bu bize yüksek yük altındayken bile performanstan ödün vermemek olarak geri dönüyor.

Çoklu GPU kullanımı sırasında anakartın yuvalarının zarar görmemesi için güçlendirilmiş Steel Armor uygulaması ile anakartın esnemesi, bükülmesi, zarar görmesinin önüne geçilmiş.

DDR4 RAM kullanımına olanak veren MSI MAG X570S Tomahawk Max Wifi, 1866 MHz ile 5100 MHz frekans aralıklarında aktif olarak çalışabiliyor. Ryzen 9 işlemci desteği bulunan anakart 2 adet M.2 Portuna sahip. AMD X570 Chipsetine sahip olan anakart Intel Wi-Fi 6E AX210 wifi ve bluetooth arayüzü ile geliyor. 4 adet RAM slotuna bulunan anakart üzerine maksimum 128 GB ram takabiliyorsunuz.

2 adet PCI-EX 16 portu ve 1 adet PCI-EX1 portu bulunan anakart, 6 adet SATA III portu ile birlikte geliyor. ATX form faktöründe hazırlanmış anakart AMD Crossfire desteğini de beraberinde getiriyor. Anakart üzerinde 1 adet HDMI çıkışı da bulunuyor.

USB portu açısından da hem teknolojik olarak hem de adet açısından zengin bir yapıya sahip. Hem kasa içine hem de anakartın arka çıkışlarına baktığımızda Type-C dahil bolca USB çıkışı görebiliyoruz.

Anakartın arkasında yer alan Wi-Fi anten çıkışlarına bağlayacağınız antenler sayesinde Network LAN kablosuna ihtiyacınız kalmadan yüksek hızda network erişimini sunabilmesi, evinizde ya da ofisinizde kablo karmaşasından uzakta işinizi yapabilmenizi sağlıyor. LAN kablosu ile bir Network’e bağlanıp, alternatif olarak Wi-Fi ile 2. Bir internet hattınız varsa ona bağlanma şansınız da mevcut.

MSI MAG X570S Tomahawk Max Wifi, gri tonlarındaki renk skalası ve stilist köşeli desenleri ile kasanızın içinde oldukça şık bir duruşu sayesinde RGB ışıklandırmaya açık, kullanışlı ve göze hoş gelen bir imaja sahip. Kolay montaj edilebilir ve soketleri açısından güçlü duruşu, uzun yıllar kasanızı değişseniz bile sisteminizde tekrar yer alabilecek şekilde üretilmiş.

Üzerinde güçlü seçenekleri ve bileşenleri barındıran MSI MAG X570S Tomahawk Max Wifi anakart tercihinizde güvenle tercih edebileceğiniz ve çeşitliliği ile destekleyebilecek bir ürün olarak karşımızda duruyor.

MSI MAG X570S Tomahawk Max Wifi ilginizi çekti ise buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

msiMSI MAG X570SMSI MAG X570S Tomahawk Max
Yorumlar (0)
Yorum Ekle