Moto G5S ve Moto G5S Plus satışa sunuluyor

Lenovo çatısı altında akıllı telefon endüstrisinde yükselişe geçen Motorola’nın kısa süre önce duyurduğu iki yeni model Moto G5S ve Moto G5S Plus belli pazarlarda satışa sunuluyor…

Moto G5S ve Moto G5S Plus, geçtiğimiz aylarda tanıtılan Moto G5 ve G5 Plus modellerinin geliştirilmiş versiyonları. Diğer yandan mütevazı fiyat ve özellik kapsamının öne çıktığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Motorola Moto G5S modelinde Qualcomm Snapdragon 430 işlemciyer yer veriliyor. 4 GB RAM’e sahip olan Android işletim sistemli akıllı telefonda 32 GB dahili depolama alanına ek olarak microSD ile artırılabilir hafıza desteği de sunuluyor.

5.2 inç Full HD IPS ekranlı cihazda kullanılan pil ise 3000 mAh kapasiteli. Yazılım tarafında Android 7.1.1 Nougat önyüklü geliyor. 16 MP çift arka ve 5 MP ön kamerası da diğer öne çıkan özellikleri arasında. Her iki kamerada da f/2.0 diyafram açıklığı söz konusu, düşük ışıkta gerçekleştirilecek çekimler için iyi haber.

Motorola Moto G5S Plus ise daha yüksek profilli bir akıllı telefon. Snapdragon 625 işlemcisini 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, artırılabilir hafıza desteği tamamlıyor. Çift arka kamerası 13 MP, ön kamerası ise 8 MP yapısında. Her iki kamerada da f/2.0 diyafram açıklığı özelliği var. Üründe yer alan pil ise 3000 mAh kapasiteli.

Gri ve altın olmak üzere iki renk seçeneği ile satışa sunulan akıllı telefonların ülkemizdeki fiyat ve teknoloji raflarında yer almaya başlayacağı tarih konumlandırması henüz netlik kazanmış değil. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

AndroidLenovoMoto G5SMoto G5S fiyatMoto G5S özelliklerMoto G5S PlusMoto G5S Plus fiyatMoto G5S Plus özelliklermotorola
Yorumlar (0)
Yorum Ekle