Çocukları eğitecek mobil uygulamalar

Çocukları eğitecek mobil uygulamalar

Çocuklarınızın teknolojik cihazlara çok eğilimi olduğunu gözlemliyorsanız, bunu hemen fırsata çevirebilirsiniz. Cep telefonu ya da tablete indirebileceğiniz birkaç mobil uygulama ile onları eğlenceli bir yoldan eğitebilirsiniz.

Çocukları eğitecek mobil uygulamalar

Teknolojik cihazlar büyüme çağında olan çocukların da dikkatinden kaçmıyor. YouTube’da dikkatimi çeken bir video vardı. 2 yaşında bir çocuğun önüne iPad’i koyuyorlar ve çocuk hepimizin aşina olduğu o parmak hareketleriyle sayfalar arasında geçiş yapabiliyor ve fotoğrafları büyütüp tekrar küçültebiliyordu. Daha sonra çocuğun önünden iPad’i alıp bir dergi koydular ve çocuk parmak hareketleriyle fotoğrafları büyütemediği için dergiyi fırlattı ve ağlamaya başladı. Bu durum çocuklarımızın da bizim kadar teknolojiyle birlikte büyüdüğünün önemli bir göstergesi. Merak bu kadar had safhadayken durumu lehinize çevirebilir ve çocuklarınızı teknolojiyle birlikte eğitebilirsiniz. İşte çocukları eğitecek mobil uygulamalar…

Learning Patterns

Eğer çocuğunuz okul öncesi dönemdeyse onun algılarını güçlendirmeye yönelik çok güzel bir uygulama Learning Patterns. iTunes üzerinden indirebileceğiniz bu mobil uygulamada birbirini takip eden şekil ve sayılar var. Örneğin 1 2 1 2 ? şeklinde bir soru çıkıyor karşınıza. Ve çocuğunuzun üzerinde düşünerek bunu bilmesi amaçlanıyor. Çocukların kavrama becerilerinin gelişmesi için bu uygulamanın oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

DragonBox Numbers

Çocukları eğitecek mobil uygulamalar arasında yer alan DragonBox Numbers da oldukça eğlenceli olmasıyla dikkat çekiyor. Bu uygulama çocuğunuza rakamları ve rakamların ne işe yaradığı ve rakamlarla ne yapabileceğini öğreten bir uygulama. Play Store ve iTunes üzerinden bulabileceğiniz uygulamada, rakamlar Nooms adı verilen renkli karakterlere dönüşüyor. Bunun bir oyun çevçevesinde yapılması da eğlenceli tarafı.

ABC Wow

Çocuklarınızın İngilizce öğrenmeye eğlenceli bir şekilde başlamasını istiyorsanız sizlere ABC Wow uygulamasını önerebiliriz. İngilizce öğrenmenin temelini atacak ve PlayStore ile iTunes üzerinden erişebileceğiniz bu uygulamada, ekranda renkli ve şirin grafiklerle süslenmiş İngilizce kelimeler beliriyor. Çocuklarınız da yeni bir dili eğlenceli bir şekilde öğrenebiliyor.

Baby Zoo Piano

Müziğe yatkın bir çocuğunuz olduğunu düşünüyorsanız Baby Zoo Piano uygulamasını indirerek çocuğunuzu eğlenceli bir yoldan eğitmeye başlayabilirsiniz. iTunes ve PlayStore üzerinden indirebileceğiniz bu uygulamada, ekranda beliren notaların üzerinde sevimli hayvanlar yer alıyor. Hayvanlar, çocuğunuz bastıkça notaların ne olduğunu ona seslendiriyor ve onun müzik temelinin oluşmasını sağlıyor. Uygulamada 3 farklı oyun da yer alıyor.

Fun English

Çocuğunuzu İngilizce öğretmeye eğlenceli bir şekilde başlatacak olan bir uygulama da Fun English. 3 ila 10 yaş arasındaki çocukların İngilizce öğrenimine odaklanan mobil uygulamayı iTunes ve PlayStore üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamada çocuğunuz dinleyebiliyor, okuyabiliyor, konuşabiliyor ve heceleyebiliyor. İsterse arkadaşlarıyla birlikte oyunlar oynayabiliyor. Her güne özel ayrı bir oyun imkanı sunan Fun English, çocuğunuzu eğiten en eğlenceli mobil uygulamalardan biri olacak.

Animals Puzzle For Kids

Çocukların yapboz yeteneklerinin gelişmesine odaklanan Animals Puzzle For Kids uygulaması, iTunes ve PlayStore üzerinden indirilebiliyor. Özellikle 2 ila 5 yaş çocuklar için uygun görülen bu mobil uygulamada birkaç parçaya ayrılmış 100 farklı hayvan resmi bulunuyor ve çocuklarınızın bu parçaları birleştirmesi bekleniyor.

Drawnimal

iTunes üzerinden indirebileceğiniz bu uygulama, çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirecek bir mobil uygulama olarak dikkat çekiyor. Uygulamayı açmadan önce akıllı telefon ya da tabletinizin altına bir kağıt koyun öncelikle. Çünkü çocuğunuzdan ekranda çıkacak çizgilerden kağıtta tamamlayacağı bir şekil çizmesini bekleyeceksiniz. Örneğin ekranda bir kedi bıyığı ve burnu çıktıysa, bekleyin bakalım çocuğunuz kağıdın üzerine kedinin kafası, kulakları ve ağzını çizerek şekli tamamlayabilecek mi?

 

appapplicationçocukeğitimeğlencemanşetmobil uygulamaöğretim
Yorumlar (0)
Yorum Ekle