Mobil uygulama ekonomisinin 139 milyar dolara ulaşması bekleniyor

Uygulama ekonomisi gelişmeye devam ediyor. Önümüzdeki beş yıla dair beklentiler de son derece çarpıcı. İşte detaylar…

App Annie adlı tanınmış ve güvenilir mobil ekosistem odaklı araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen analize göre 2021 yılında mobil uygulama ekonomisi toplamda 139 milyar dolar seviyesine ulaşacak.

Endüstrinin birçok boyutunun ele alındığı, gelişmekte olan ve gelişmiş pazarlara halihazırdaki dair indirme ve gelir ölçümlerinin gelişimine yönelik tahminlerle elde edilen veriler ışığında geleceğin son derece parlak olduğunun altı çiziliyor.

Söz konusu tahmin rakamı olan 139 milyar doların, brüt tüketici harcamaları şeklinde olduğu ifade edilirken Apple’ın iOS uygulama mağazası App Store’un önce gelen platform rolünü ‘bir süre daha’ devam ettireceği kaydediliyor.

2021 için App Store gelirlerinin 60 milyar doların üzerinde seyredeceği belirtiliyor. Dolayısıyla App Store bir süre daha zirvede yer alacak gibi görünüyor, ancak 2017 itibarıyla Android uygulama mağazası Google Play’in, iOS’u ilk kez geçeceği tahminleri paylaşılıyor.

Gelecek dönemde Android uygulama mağazası, elbette küresel cihaz sayısında durmaksızın devam eden artış paralelinde geliştiricilere ve çok sayıda markaya yüksek miktarda gelir sağlama trendini devam ettireceğe benziyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

AndroidAppleGoogleiOSmobil uygulamauygulama ekonomisiuygulama pazarı
Yorumlar (0)
Yorum Ekle