Mobil oyun Kill Shot’ın 65 milyondan fazla indirildiği duyuruldu

Hothead Games, mobil oyun serisi Kill Shot’ın 2014’ten beri 65 milyondan fazla indirildiğini duyurdu. Kanada merkezli şirketin Kill Shot ile başlayan serisi, bir yıl önce Kill Shot Bravo’yla devam etmişti…

Söz konusu rakam, bir mobil oyun için oldukça büyük bir başarı. PC ve konsolda ilgi gören fps türü oyunların mobil cihazların dokunmatik ekranlarında da büyük bir keyifle oynanabildiğini ortaya koyuyor.

Orijinal Kill Shot, Eylül 2014’te çıkmıştı. Bir diğer başarılı yapım Deer Hunter’dan izler taşıdığı eleştirileri alsa da ilerleme devam etti. Daha sonra Kasım 2015’te ikinci oyun Kill Shot Bravo geldi. İlgi gören Kill Shot Bravo’ya kısa süre içinde birinci yıl dönümünü kutlamak için özel bir içeriğin ekleneceği de kaydedildi.

Oyunların konusu dikkat çekici. Dünya genelindeki stratejik konumda bulunan düşman üslerindeki askeri hedeflerin yok edildiği misyonlarla ilerleniyor. Toplamda oyuncuların 7 milyar 500 milyonun üzerinde görevi tamamladığı bilgisinin paylaşıldığı duyuru, ayrıca 215 milyardan fazla sanal kurşunun atıldığı, oyun severlerin Kill Shot’ta toplamda 33 milyar dakika vakit geçirdiği gibi ilginç detaylar da aktarıldı.

Mobil oyunun daha uzun süre daha keyifle oynanmaya devam edileceği, sayısız görevin meraklılarını beklediği çıkarımına ulaşmak pek zor görünmüyor.

iOS ve Android platformunda başarılı yapım, Türkiye’de indirilebilir durumda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

AndroidDeer HunterHothead GamesiOSKill Shotmobil oyunoyun
Yorumlar (0)
Yorum Ekle