MIUI 13 güncellemesini alacak tüm Xiaomi modelleri sızdırıldı!

Canalys verilerine göre dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, şu sıralar ürünlerine adeta hayat veren MIUI arayüzü ile gündemde. Şirket, halihazırda en güncel sürümü MIUI 12.5 Enhanced Edition’u cihazlarına göndermeye devam ederken, diğer taraftan önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülmesi beklenen MIUI 13 üzerinde son dokunuşlarını yapıyor.

Yeni sürümü hangi cihazların alacağı konusunda uzun süredir çeşitli iddialar ve raporlar mevcut. Hatta geçtiğimiz günlerde Xiaomiui, güncellemeyi alacak ilk 9 amiral gemisi telefonlarını sızdırmıştı. Kısa süre önce de yine aynı kaynak tarafından MIUI 13 alacak tüm Xiaomi modelleri resmen duyuruldu.

İşte MIUI 13 alacak tüm Xiaomi modelleri

İlk önce şunu belirtmeliyiz ki, paylaşılan liste henüz doğrulanmadı. Söz konusu kaynağın MIUI 13 alacak telefonlar konusunda Xiaomi’nin geçmiş güncelleme politikalarını baz aldığını ve şirkete oldukça yakın olduğunu belirtelim. Ancak listede ufak değişiklikler olabileceği ihtimalini de göz ardı etmemekte fayda var. İşte yeni sürümü alacak tüm modeller…

Xiaomiui

Paylaşılan listede bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Zira sağ tarafında ikon olan modeller, Android 11 tabanlı MIUI 13 alırken, geri kalanlar ise yeni sürümü Android 12 ile deneyimleyecek. Sağ tarafında derleme numarası bulunan telefonlar da söz konusu güncellemeyi ilk alacak cihazlar konumunda. Öte yandan liste, tamı tamına 118 modeli bünyesinde barındırıyor.

Xiaomiui’ye göre MIUI 13 alacak ilk modeller özelinde kapalı beta testleri başladı. 27 Kasım’da ise testlerin yeni cihazlarla genişlemesi bekleniyor. Güncellemenin çıkış tarihi konusunda ise 16 Aralık’ta düzenlenmesi beklenen lansman üzerinde duruluyor. Hatta son günlerde ortaya çıkan iddialar, yeni sürümün Xiaomi 12 ile birlikte tanıtılacağı yönünde.

MIUI 13Xiaomi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle