Microsoft’tan OneNote ürünlerinin geleceği ile ilgili açıklama

Microsoft’un OneNote ürünü, gerek Windows 10 gerekse diğer işletim sistemlerinde karmaşık bir ilerleme sürecinden geçmeyi sürdürüyor…

Not alma uygulamaları arasında saygın bir yere sahip olan, Microsoft imzalı OneNote hakkında güncel bir açıklama yayınlandı ve uygulamanın gidişatıyla ilgili önemli sinyaller verildi. Microsoft, kısa bir süre önce, uygulamaya genişletilmiş destek ve karanlık mod ekleyerek masaüstü versiyonunu bir adım ileriye taşımıştı. Durmaya niyeti olmayan OneNote’un büyük hedefleri var.

OneNote ürün müdürü Ben Hodes, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu tespitlerde bulundu:

“Bütün modern kodları eski 2016 kodlarla bir araya getiriyoruz ve genişletilmiş bir kod sistemi yardımıyla OneNote kullanımını en doğru biçimde yansıtabileceğiz”

Ben Hodes, bugün düzenlenen Microsoft Ignite konferansında ayrıntıları paylaşarak, “Kodları harmanlayarak hepsini bir alanda toplamak ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürmek gerçekten iyi bir fikirdi. Bu projeyi başlattık ve bu kapsamda pek çok işlevi 2020’de oneNote kullanıcılarıyla buluşturabileceğiz” ifadelerini kullandı.

İşte, merakla beklenen yeni düzenlemeler;

  • Modern senkronizasyon servisleri sayesinde not defterleri daha kısa sürede senkronize edilebilecek
  • @bahsetme özelliğiyle Microsoft Teams’te yer alan tüm kullanıcılara görev atanabilecek veya farklı bir işlem üzerinden erişim mümkün olacak
  • Notlar içeriğinin de dahil olduğu Microsoft Search entegrasyonu
  • Yeni toplantı notları ayarları
  • To Do ve Görevler entegrasyonu
  • Erişilebilirlik alanında yeni gelişmeler
  • Yeni nesil çalışma bölgesi

2020’nin ilk yarısında sunulacak olan @bahsetme işlevi, kullanıcıların notlarında, ekip üyelerine yer vererek bildirim yollama ve eşzamanlı çalışma fırsatı sağlayacak. Microsoft’un popüler uygulamalarından biri olan ‘yapılacak listesi’ uygulaması To Do da OneNote ile beraber kullanılabilir olacak ve notlar üzerinden oluşturulan bir nesne, doğrudan uygulamaya gönderilebilecek.

OneNote
Yorumlar (0)
Yorum Ekle