MediaMarkt, tüketici içgörülerine dayalı başarılı pazarlama faaliyetlerini anlattı

MediaMarkt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Uçtu Atay “Alışveriş ilgisini tetikleyen bazı özel günler var. Bu özel günlerin iletişimini yapmak içinse referansımızı müşteriden almalı ve önce müşteriyi doğru An’lamalıyız” dedi.

Teknolojinin yaşama kattığı gelişmeler hayatın her alanında değişimler yaratırken markaların tüketiciye ulaşmak için kullandığı araçlarda da farklılıklar gerçekleşiyor. Markalar artık tüketicilere daha özel yaklaşımlar sergiliyor. Bu yılki ana teması “An’lamak” olan ve 9 – 10 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Araştırma Zirvesi, farklı sektörlerden alanında başarılı iş insanlarını buluşturdu. Farklı sektörlerden iş insanlarını buluşturan zirvenin odağında ise tüketiciyi anlamak, dinlemek, anlayıp içselleştirmek ve hızlı reaksiyon vermek vardı.

Zirvede konuşan MediaMarkt Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Uçtu Atay MediaMarkt’ın bugün nasıl Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi olduğunu anlattı. Atay, konuşmasında pazarlama ve iletişim trendlerine değinirken özellikle tüketicilerin alışveriş ilgisini önemli derecede etkileyen faktörlerden bahsederek şunları söyledi:
“Tüketicilerimize mağazalarımızı ve internet sitemizi tekrar tekrar ziyaret etmesi için sürekli sebep yaratmalıyız. Bu yüzden de sürekli aktif olmalıyız. Ama özellikle yılın bütününe baktığımızda alışveriş ilgisini tetikleyen bazı özel günler var. Bu özel günlerin iletişimini yapmak içinse referansımızı müşteriden almalı ve önce müşteriyi doğru An’lamalıyız. Biz, MediaMarkt olarak; geleneksel yöntemleri de,yeni pazar araştırma yöntemlerini de birlikte uyguluyoruz. Müşterilerimizle ilgili hem niceliksel hem de niteliksel verileri elde etmeye ve verilerin stratejik bir şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu sadece anketler yoluyla veri toplamakla ilgili değil. Müşterilerle sosyal medya kanallarımızdan veya Çağrı Merkezimiz üzerinden doğrudan görüşmelerin öneminin farkındayız. Hem mağazada hem de e-ticarette en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz.”

Çağanur Uçtu Ataymediamarkt
Yorumlar (0)
Yorum Ekle