MediaMarkt mağazaları geri döndü!

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, COVID-19 nedeniyle teknolojiseverlere kapatmak zorunda kaldığı mağazalarını 1 Haziran Pazartesi itibarıyla tekrar açtı!

Türkiye’nin bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt Türkiye, COVID-19 salgını ile birlikte ülke genelindeki mağazalarını kapatmıştı. 22 Mart 2020 itibarıyla alınan kararın ardından müşterilerinin ihtiyaçlarına online mağazası ve çağrı merkezi üzerinden yanıt veren MediaMarkt Türkiye, teknoloji severlerle 1 Haziran Pazartesi günü itibarıyla yeniden buluştu.

12:00 ile 20:00 saatleri arasında hizmet verecek olan MediaMarkt Türkiye, çalışanlarının ve teknolojiseverlerin sağlığını koruyarak, onların elektronik ürün ihtiyaçlarını en konforlu bir şekilde karşılayabilmek için “Güvenle yine birlikteyiz” diyerek çeşitli önlemler aldı. Aynı şekilde önlemler çerçevesinde mağaza içerisini de tekrar dekore eden MediaMarkt Türkiye, aldığı tedbirleri ise müşterileri, çalışanları ve mağaza içi olmak üzere 3 farklı başlık altında topladı.

1- Teknolojiseverler için sağlıklı ve konforlu alışveriş imkanı

Mağazada bulunabilecek müşteri sayısını, satış alanının onda biri olacak şekilde sınıflandıran MediaMarkt Türkiye, açılış ve kapanış saatlerini, mağaza giriş ve çıkış kapılarını ve alanlarını da bu doğrultuda tekrar düzenledi.

2- Ürünler gün içerisinde dezenfekte edilecek, temas edilen ürün hemen temizlenecek

MediaMarkt Türkiye, mağaza içerisinde yer alan asansör veya yürüyen merdivenler için sosyal mesafenin korunmasına yönelik uyarılar bulunduracakken tüm mağazalarını sabah açılış öncesi, öğlen ve akşam saatlerinde olmak üzere 3 kere temizleyecek, mağaza içerisindeki ürünleri ise 2 saatte bir olmak üzere dezenfekte edecek, ürünleri reyona yerleştirdikten sonra dezenfektan ile temizleyecek ve temas edilen ürünlerin temizliğini de temasın hemen ardından gerçekleştirecek.

3- Ürün paketleri teslimat öncesi dezenfekte edilecek

MediaMarkt Türkiye
Yorumlar (0)
Yorum Ekle