LG, yapay zeka dönüşümü ile dikkat çekiyor

LG, her geçen gün artan yapay zeka özellikli teknolojileriyle öne çıkıyor…

Nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi kavramlar günümüz dünyasını değiştirirken, geleceğin dünyasının temellerini de oldukça sağlam bir şekilde atıyor. Bu kapsamda LG, dünyanın yakın bir gelecekte akıllı cihazları çok daha fazla kullanarak hayatları kolaylaştıracağı öngörüsüyle yapay zeka odaklı ürün ve teknolojilerini her geçen gün ileri taşıyor.

DeepThinQ teknolojisi ve akıllı cihaz ekosistemini bir çatı altında toplayan LG, yapay zekayı odağına aldığı markası “ThinQ” ile yapay zeka ve tüketiciyi bir araya getiriyor.

ThinQ’in açık strateji mantığına uygun olarak DeepThinQ ile geliştirilen LG ürünleri, bulut servislerini kullanarak zaman içerisinde kendilerini geliştirebiliyorlar. DeepThinQ teknolojisinin merkezinde yer alan ‘öğrenme’ yeteneği, LG’nin yapay zeka ürünlerinin çevresel öğeleri ve kullanıcı davranışlarını algılayabilmesine olanak sağlıyor.

Yapay zeka çözümlerine büyük yatırım

Akıllı teknolojiye ve DeepThinQ ile yapay zeka çözümlerine büyük yatırımlar yapan LG, bu bağlantıyı tüm cihaz serisine genişletmeyi hedefliyor. Böylece, cihazların kendi başlarına etkili bir şekilde çalışmasına izin verecek veya diğer üreticilerin ürettiği cihazlar da dahil olmak üzere bağlantılı ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacak şekilde geliştirmeyi planlıyor.

LG, yapay zeka özellikli 2018 model LG televizyonlarında da kullanıcılara dijital asistan Google Asistan desteği sunuyor. Sesli iletişim kurmanın mümkün olduğu Google Asistan destekli 2018 LG AI TV’lerde kullanıcılar sadece konuşarak, istedikleri içeriklere kolayca erişebiliyor.

2018 LG AI TVDeepThinQlgteknolojiyapay zeka
Yorumlar (0)
Yorum Ekle