Lenovo’dan bükülebilir ekranlı konsept notebook

Notebook’lar, uzun yıllardır ‘daha kompakt tasarım’ ve ‘daha güçlü donanım’ gibi birkaç ana madde üzerinden geliştirilerek potansiyel kullancılarıyla buluşmaya devam ediyor. Diğer taraftan bazı öncü teknoloji markalarının konuya farklı bakış açıları getirdiği de aşikar. İşte bu markalardan biri de Lenovo.

Ülkemizde en çok notebook satışı gerçekleştiren markalardan biri olan Lenovo, kısa süre önce bükülebilir ekranlı notebook konseptini duyurdu. ABD’de düzenlenen özel bir etkinlikte tanıtılan model, teknoloji kamuoyunda heyecan uyandırmayı başardı.

Söz konusu konsept ürünün seri üretiminin başlayıp başlamayacağı konusu henüz net değil, ayrıca bir fiyat etiketi ya da tedarik tarihine ilişkin herhangi bir ipucu da yok. Ancak oldukça fütüristik göründüğü tartışmasız bir gerçek.

Şirketin ThinkPad ürün ailesindeki klavye tasarımına sahip olduğu görülen konseptin sesle kontrol ve dokunmatik ekran kalemiyle kontrol özellikleri bulunuyor.

Lenovo, akıllı telefon ve tablet tarafında da bükülebilir ekrana yoğunlaşan firmalardan biri. Bu noktada şirketin önümüzdeki süreçte çok daha esnek yapılara sahip, son derece inovatif mobil ürünler ve notebook alternatifleri sunma potansiyeli olduğu görülüyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

bükülebilir ekranbükülebilir notebookinovasyonLenovolenovo bükülebilir notebookteknoloji
Yorumlar (0)
Yorum Ekle