Lenovo S5 Pro ve K5 Pro tanıtıldı

Lenovo, iki yeni akıllı telefon modeli birden tanıttı. İşte detaylar…

Lenovo, yeni S5 Pro ve K5 Pro modellerini lanse etti. Orta segmentte konumlanan modellerin özellikleri birbirlerine oldukça yakın.

Kenar kısımlarındaki çift hoparlörler ve iddialı kameraları ile öne çıkan modellerde ayrıca mütevazı fiyat etiketi de dikkat çekiyor.

Lenovo S5 Pro, 1080p çözünürlüklü 6.2 inçlik IPS LCD ekranla geliyor. Çentikli ekranın üzerinde 20 MP’lik yüz tarama özellikli lensi bulunuyor. Bu kameranın Sony tarafından üretildiğini belirtelim. Arka yüzde 12 + 20 MP’lik çift kamerası, birçok yazılımsal özellikle geliyor. Ayrıca 2x optik zoom özellği ve f/1.8 diyafram açıklığı ile düşük ışıklı ortamlarda daha net fotoğraf sonuçları vaat ediyor. Ek olarak 4K video kaydı özelliği de unutulmamış.

Snapdragon 636 işlemcisi, 6 GB RAM / 64 GB depolama ya da 6 GB RAM / 128 GB depolama alanı olmak üzere iki farklı seçenekle sunuluyor. Çift SIM destekli modelde microSD ile hafıza artırılabiliyor. 3500 mAh pil ve yapay zeka desteki ZUI yazılımı diğer öne çıkanlar arasında.

Lenovo K5 ise, Pro modelinden daha da düşük bir fiyat etiketi, dolayısıyla daha genel bir kullanıcı kesimini hedefliyor. Modelde 6 inçlik ekran, aynı işlemci, 4 GB RAM’de 64 GB depolama, 6 GB’de 64 ve 128 GB depolama alanı seçenekleri sunuluyor. Çift selfie kamerası, 16 + 5 MP çift arka kamera ve 4050 mAh kapasitesi diğer ön plandaki özellikleri.

akıllı telefonAndroidLenovoLenovo S5Lenovo S5 Pro
Yorumlar (0)
Yorum Ekle