Lenovo, en sürdürülebilir 100 şirket listesinde yer aldı

Lenovo, Sürdürülebilir Global 100 listesine seçildiğini kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar…

Teknoloji dünyasında kimi konumlandırmaların önemi son derece yüksektir. Bu noktada çeşitli ödüller verilir, listelerde yer alma onurları taşınır… Lenovo, son dönemde aldığı prestijli ödüllerle adından sıkça söz ettiren markalardan biri ve başarılarına bir yenisi daha ekledi…

Sürdürülebilir Global 100 listesinde

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Lenovo, araştırma şirketi Corporate Knights’ın “Sürdürülebilir Global 100” listesine girdiğini duyurdu. Listeye girilmesi için 17 farklı kategoride başarı gösterilmesi gerekiyor.

Lenovo, başarılı çevresel, sosyal ve yönetim performansı ile toplumsal açıdan yüksek değerler yaratarak, Corporate Knights araştırma şirketinin gerçekleştirdiği ‘dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketi’ arasında yer aldı.

6 bin aday şirket arasından seçildi

Kamuya açık 6000 uluslararası aday şirketi içeren bir havuz içinden belirlenen bu 100 şirket, toplumsal açıdan yarattıkları yüksek değerleri içeren çevresel, sosyal ve yönetim performansı gibi 17 kritere göre değerlendiriliyor.

Teknoloji şirketi, Corporate Knights endeksinin tüm gerekliliklerini karşılayarak “Global 100 Listesi”nin 2018 listesinde yer aldı. Liste, toplumsal açıdan yüksek değerler yaratmanın yanı sıra güçlü bir finansal performans gösteren ve uzun ömürlü olduğunu gösteren şirketleri belirliyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Global 100 ListesiLenovoSürdürülebilir Global 100teknoloji
Yorumlar (0)
Yorum Ekle