Dizüstü bilgisayarınızın hararetini düşürecek soğutucu önerileri

Dizüstü bilgisayarımızdan iyi bir performans elde edebilmek için, ısınmasını önleyecek tedbirleri almamız gerekir. Bilgisayarımızda üretici tarafından soğutma için önlem olarak fan ve hava yolu tertibatı kullanılmıştır. Bu önlemler her ne kadar belli bir seviyeye kadar yeterli olsa da, ek önlemler almak gerekebilir. Öncelikle çalışma ortamımızın sıcaklığı, bilgisayarımızdan alacağımız verimle doğrudan ilişkilidir. Her şeye rağmen çalışma ortamımızın sıcaklığını her mevsimde istenilen seviyede tutmak elimizde olmayabilir.

Bilgisayarınızın daha verimli çalışması için

Bu durumda laptop soğutucusu kullanmanız bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için isabetli olacaktır. Laptop soğutucuları hem ısınmayı önler hem de hava kanallı yapıları ve soğutucu fanlarıyla bilgisayarınızın sıcaklığını düşürmenize yardımcı olur, daha verimli çalışmasını sağlar. Bu yazıda, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim laptop soğutucusu önerilerinde bulunuyorum.

TRUST 20104 Azul Çift Fanlı Laptop Soğutucu Stand

Seçtiğim ilk ürün, TRUST markalı 20104 Azul model çift fanlı laptop soğutucusu. Öncelikle bu laptop soğutucusunda, klasik ürünlerin aksine daha büyük boyutlarda ve mavi aydınlatmalı çift fan kullanılmış olması dikkatimi çekti. USB’den güç alarak çalışan çift fan, bilgisayarınızın sıcaklığını büyük ölçüde düşürecek ve ısınmadan kaynaklanan olumsuzlukları önleyecektir. Üründe ayrıca sağlıklı bir hava akışı sağlanması için delikli metal plaka tercih edilmiş olması olumlu bir özellik. 17.3 inçe kadar boyuttaki dizüstü bilgisayarlar için uygun olan bu ürün, 360×280 mm. boyutunda geniş bir yüzeye sahip. TRUST 20104 Azul model çift fanlı laptop soğutucusu eğimli tasarımı, entegre kablo saklama bölmesi ve ekstra USB portu ile de avantajlı bir ürün.

TRUST 20104 Azul Çift Fanlı Laptop Soğutucu Stand hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

FRISBY FNC-35ST Laptop Soğutucu

İkinsi seçenek ise, FRISBY’nin FNC-35ST model laptop soğutucusu. Bu ürün, plastik gövdeli tasarımı ve sıcaklığı dağıtacak şekilde tasarlanan metal ızgaralı üst yüzeyiyle bilgisayarınızın hararetini düşürmeye aday. Mavi LED aydınlatmalı, dakikada 700 ile 1400 arası devir yapabilen 14 cmX14 cm boyutunda tek fanı bulunan ürün, 10 inç ile 17 inç boyutundaki dizüstü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Oldukça sessiz çalışan ürün, dizüstü bilgisayarınızın ısısını hissedilir bir şekilde düşürüyor. Bilgisayarınızın USB portundan güç alan ürünün üzerinde ekstra 1 Port USB Hub yer alıyor. Ergonomik şekilde tasarlanan ürünün yüksekliği istenilen seviyede ayarlanabiliyor. FRISBY FNC-35ST laptop soğutucunun üzerinde gerektiğinde devredışı bırakabilmeniz için bir de açma/kapama düğmesi bulunuyor.

FRISBY FNC-35ST Laptop Soğutucu hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

S-LINK SLX-58D Laptop Soğutucu Stand

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğin üçüncü ürün ise, S-LINK SLX-58D Laptop Soğutucu Stand. Üzerindeki geniş fanıyla üst düzeyde soğutma yapabilen ürün, kullanıcısının yüksekliği istenilen seviyede ayarlanabileceği bir yapıya sahip. Delikli ızgaralı tasarımı sayesinde ısıyı kolayca dağıtabilen S-LINK SLX-58D Laptop Soğutucu Stand, bilgisayarınızın daha verimli çalışmasını sağlayacak alternatifler ürünler arasında. Bilgisayarınızın USB portundan beslenen  S-LINK SLX-58D Laptop Soğutucu Stand, farklı ebatlardaki bilgisayarlar için kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

S-LINK SLX-58D Laptop Soğutucu Stand hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

TRUST 19930 Frio Laptop Soğutucu 16 cm Fan

Bir başka seçenek ise TRUST tarafından üretilen 19930 Frio model laptop soğutucusu. Bilgisayarınızın aşırı ısınmadan olumsuz etkilenmesini önlemek üzere gelişmiş soğutma sistemi bulunan ürün oldukça sessiz çalışıyor ve bu sayede kullanıcıları rahatsız etmiyor. Dizüstü bilgisayarınızı aşırı ısınmadan korumak için, optimize edilmiş hava akışı için delikli metal üst plakası bulunan ürün, ince ve hafif tasarıma sahip. İhtiyaca göre yüksekliği ayarlanabilen sehpa biçimindeki ürün, bilgisayarınızın USB bağlantısından besleniyor. 15.6 inçe kadar dizüstü bilgisayarlar için uyumlu olan üründe, ekstra USB portu ile fan açma/kapatma anahtarı mevcut.

TRUST 19930 Frio Laptop Soğutucu 16 cm Fan hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

FRISBY FNC-5215ST Alüminyum 2 x 14 cm Fan Laptop Soğutucu

Seçtiğim son ürün ise FRISBY’nin FNC-5215ST model laptop soğutucusu. 2 adet 14 cm. boyutunda LED’li fanı sayesinde rahat hava akışı sağlayan ürün, delikli alüminyum yüzey sayesinde üst seviyede soğutma görevini yerine getiriyor ve dizüstü bilgisayarınızın ısısını hissedilir bir şekilde düşürüyor. 10 inçten 17 inçe kadar farklı boyutlardaki dizüstü bilgisayarlar için kullanılabilen ürünün yüksekliği kullanıcı tarafından istenilen seviyede ayarlanabiliyor. USB’den güç alan bu ürün, kullanıcısına ekstra  bir adet USB portu daha kullanabilmek avantaj sunuyor. Üründe ihtiyaca göre fan hız kontrolü yapmak da mümkün.

FRISBY FNC-5215ST Alüminyum 2 x 14 cm Fan Laptop Soğutucu hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size, laptop soğutucular hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm dizüstü bilgisayar soğutucularını buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

5G teknolojisi neler getirecek?

Android One nedir? Android One cihazların avantajları neler?

Öğrencilere en güzel karne hediyesi seçenekleri

FRISBY Laptop SoğutucuLaptop soğutucusumanşetMediaMarkt internet mağazasıMediaMarkt siparişmelih bayram dedeNotebook SoğutucuTRUST Laptop Soğutucu
Yorumlar (0)
Yorum Ekle