Kullanıcısını gözünden tanıyan telefon satışta

Göz okuyuculu akıllı telefon Fujitsu Arrows NX F-04G Japonya’da satışa sunuldu. Android işletim sistemi önyüklü akıllı telefonun güvenlik açısından çığır açan göz okuyucusu, teknoloji dünyasında bir ilk olma özelliğine sahip.

Akıllı telefonlarda parmak izi okuyucusunun bile birçok üst sınıf modelde teknoloji özellikleri arasında yer almadığı günümüzde, adını daha çok baskı teknolojileri ile duyurmuş Fujifilm’in göz okuyuculu telefonu satışa çıktı. Japon yeni/Amerikan Doları kuru dönüştürülmesi sonucu 750 dolar fiyatla geldiği anlaşılan cihazın güvenlik temelindeki özelliğinin çalışma prensibi ise oldukça pratik.

Ön kamerasına bakıldığında gözün görüntüsünü elde eden cihaz, bu görüntüyü önceden tanımlı algoritma ile eşleştiriyor ve kullanıcı, cihazın sahibi ise kullanıma hazır hale geliyor. Fujitsu Arrows NX F-04G modeli, bu sayede yüksek seviyede bir güvenlik yapısını kullanıcılarına sunmayı başarırken, diğer üreticilere de ilham veriyor.

 

Fujitsu Arrows NX F-04G’nin diğer özellikleri de oldukça iddialı. 5,2 inçlik Full HD ekrana sahip cihazda donanım tarafında dünyanın en önemli çip geliştiricilerinden Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisi bulunuyor. 3 GB RAM, 32GB dahili depolama kapasitesi, 3120mAh batarya gibi öne çıkan özelliklerine ek olarak modelin arka kamerası 21 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi ve Full HD video kaydına olanak tanıyor. Arrows NX F-04G’nin işletim sistemi sürümü ise Android 5.0 Lollipop.

Fujitsu Arrows NX F-04GFujitsu Arrows NX F-04G ekranFujitsu Arrows NX F-04G fiyatFujitsu Arrows NX F-04G göz okuyucuFujitsu Arrows NX F-04G özellikler
Yorumlar (0)
Yorum Ekle