Kod öğreten yeni bir uygulama: Mimo

Apple’ın Swift adlı programlama dili, öğrenmeye açık yeni başlayan uygulama geliştiriciler için bir hayli popüler ve çeşitli yazılımlara da ilham veriyor. İşte son dönemde bunlardan en dikkat çekeni Mimo…

HTML, CSS, JavaScript, Python, SQL ve daha fazlası hakkında ilgi çekici içerikler sunan Mimo, işe gidip gelirken ya da herhangi bir günlük rutin içinden sadece birkaç dakika ayırarak size kod yazmayı ve hatta daha fazlasını öğretmeyi amaçlıyor…

Temel şekliyle HTML, CSS, JavaScript, Swift, Python, Ruby, Java, C #, C ++ ve SQL konularında içerikler sunan Mimo, seviyeye göre ilerliyor; kısa videolar ve dersler geçildikçe kazanılan rozetler sayesinde yüksek motivasyon da ihtiva ediyor. Özellikle çalışanlar ve öğrenciler için ideal olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan Mimo’ya sürekli olarak yeni derslerin ekleneceği kaydediliyor. Planlanan eklemeler arasında Terminal ve Raspberry Pi de var.

Türkçe dil desteğinin ise –en azından şimdilik- gündemde olmadığının altını, üzülerek çiziyoruz.

Mimo fikrinin arka planındaki isimler Johannes Berger (CEO), Henry Ameseder (COO), Dennis Daume (CTO) ve Lorenz Schimik (CPO). Dördünün de yazılım geliştirme konusunda deneyimli, teknik altyapısı güçlü isimler olduğunu belirtelim.

Yazılım dünyasına dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

C #CSSHTMLjavaJavaScriptkod eğitimmimomimo kodmimo nedirPythonRubySQLSwift
Yorumlar (0)
Yorum Ekle