Kışa hazır mısınız?

Bu yıl kış geç gelecek diye düşünürken havaların birden soğumasıyla kendimizi en kalın giysilerimizin, atkılarımızın ve berelerimizin içinde bulduk. Hal böyle olunca kısa bir süre içerisinde gardıroplarımızdaki yazlık kıyafetlerimiz yerini kışlık giysilere bıraktı. Peki, siz kendinizi hazırladınız da, eviniz kışa hazır mı?

Biz kadınlar mevsim geçişlerinde evde derin bir temizlik yapmaya bayılırız. Kıyı köşe her yeri temizler, dolapların içine kadar siler, yatak örtüleri, perdeler ve halıları da kış mevsimine hazır hale getiririz. Havaların soğumasıyla evinizin kış hazırlıklarını daha tamamlamadıysanız, size birkaç tavsiyemiz var. Öncelikle uzun sürecek bu temizliği daha eğlenceli hale getirmek için enerjinizi yükseltecek bir müzik listesi oluşturabilir ve kablosuz hoparlörünüzden dinleyebilirsiniz. Sonrasında ise dolapların içini temizleyebilir, en çok tercih ettiğiniz kalın kazaklarınızı rafların önüne doğru çekebilirsiniz. Toz alma işlemini de tamamladıktan sonra sıra geldi yerleri süpürmeye… Yeni teknolojiye sahip elektrik süpürgeleri kusursuz temizlik konusunda oldukça başarılılar. Örnek vermek gerekirse Arzum’un ev temizliğinde gereken tüm detayları düşünerek tasarladığı yüksek performanslı Cleanart Silence Pro Energy elektrikli süpürgesi, hem sizi yormuyor, hem de AAA enerji sınıfı ile tasarruf sağlıyor. Ev temizliğini dert olmaktan çıkaran Arzum’un inovatif elektrikli süpürgesi ile enerjiniz sizde kalıyor. Temizlerken evinizin dokusunu da koruyan Cleanart Silence Pro Energy, parke çizmeyen yumuşak fırçalı başlığıyla farklılaşıyor. Alüminyum teleskobik borusu daha hafif ve rahat kullanım sağlayan Cleanart Silence Pro Energy, küçük ve dar fırçaları ile evinizin her yerini dip bucak süpürüyor ve antibakteriyel torbası ile sağlığınıza özen gösteriyor.

Kış gününde çamaşır nasıl kurur?
Evin genel temizliğini bitirdikten sonra sıra geliyor tüm yaz açık camdan tozu alan perdeleri yıkamaya… Ancak mevsimlerden kış olduğu için yazın olduğu gibi güneşin sıcağında kurutma ihtimaliniz de yok. Bu durumda hem yıkama hem de kurutmayı aynı anda yapan kurutmalı çamaşır makinelerinden tercih edebilirsiniz. Bunun için Indesit’in Innex modeli oldukça başarılı. Tek tuşla çamaşır yıkama ve kurutma imkanı sunarak devrim yaratan ‘Push & Wash + Dry Teknolojisi’ne sahip Indesit Innex kurutmalı çamaşır makineleri sadece 45 dakikada 1 kg çamaşırı güvenle yıkayıp kurutuyor. Ayrıca Air Fresh tazeleme programı sayesinde kötü ve istenmeyen kokuları kısa sürede ortadan kaldırarak giysileri dolaptan yeni çıkmışçasına tazeliyor ve canlandırıyor. 30 dakika hızlı yıkama programı ile kısa sürede çamaşırları tertemiz yıkayan Woolmark Blue Care sertifikalı kurutmalı çamaşır makinesi ‘sadece elde yıkayınız’ etiketli en hassas yünlüleri bile yıpratmadan, güvenle yıkıyor ve kurutuyor. Ayrıca 3 farklı özel leke çıkarma seçeneği sayesinde çikolata, çimen, tükenmez kalem gibi zorlu lekeleri tamamen ortadan kaldırıyor.

Sıra geldi mutfağa…
Evde kış hazırlıkları yaparken en uzun zamanı da mutfağa ayırmak gerekiyor. Buzdolabı temizliği, tabakların, bardakların yıkanması, dolap raflarının temizlenmesi oldukça uzun süre gerektiren işler… Temizlik kısmı bittikten sonra bir de gıdaların kışa hazırlanması var tabii… Bunlar için geniş bir buzdolabı, dondurulmuş gıdalarınızı saklayabileceğiniz bir derin dondurucu mutfağınızın olmazsa olmazları arasında yer almalı. Bunun dışında kışa özel yiyeceklerin hazırlanması için de birkaç ev aleti işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir. Soğuk kış günlerini enerjiyle ve sağlıkla karşılamak için büyük önem taşıyan doğal vitaminlerin günlük olarak alınmasından yola çıkarsak bir katı meyve sıkacağı mutfağınızın baş köşesinde durmalı. Bosch’un MES4010 katı meyve sıkacağı, güçlü motoruyla sağlıklı içecekler hazırlamak için ideal özellikler sunuyor. Dünyanın ilk profesyonel seramik bıçağa sahip katı meyve sıkacağı 1200 watt gücü, paslanmaz çelik süzgeci ve bulaşık makinesinde yıkanabilen parçaları ile kolay kullanım sunuyor. 84mm’lik geniş ağzı sayesinde meyve ve sebzeleri kesmeden hızlı ve kolayca işlem yapabilme özelliğine sahip ürün ile tek seferde 1,5 litreye kadar meyve suyu elde edilebiliyor.

beyaz eşyabulaşık makinesibuzdolabıçamaşır makinesiderin dondurucuelektrik süpürgesiev aletlerikatı meyve sıkacağıkurutma makinesimanşet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle