Kadınlar için sosyal medyada daha güzel görünmenin sırları

Kadınlar için sosyal medyada imaj her şeydir, susuzluk hiçbir şey! Özelikle Instagram fotoğraflarında daha güzel görünmek ve daha fazla beğeni almak için pek çok filtreden yardım alıyoruz ancak bu filtreler de kadınların ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılamıyor. Bu yüzden pek çok kadın şu sıralarda dijital makyaj uygulamalarını kullanmayı tercih ediyor. Bu uygulamalardan en başarılı ve denemeye değer olanları Media Trend okuyucuları için test ettim.

YouCam Makeup

YouCam Makeup uygulaması, AppStore ve Google Play’de yer alan ücretsiz bir dijital makyaj uygulaması. Basit bir ara yüzü olan uygulama; ruj ve allık sürme, cilt yüzeyini düzeltme,göz altı torbalarını kaldırma, ruj ve rimel sürme, göz rengini değiştirme gibi başarılı uygulamalar sunuyor. Uygulama ara yüzünün basit ve kullanışlı olması, ayrıca Türkçe dil desteği de cabası.

Uygulamanın sunduğu diğer  önemli özellikler;

  • Kaş şekillendirme
  • Saç rengi ve şekli değiştirebilme
  • Kırmızı göz kaldırma
  • Diş beyazlatma
  • Göz farı uygulaması
  • Farklı boy ve şekillerde kirpik uygulaması
  • Sürme seçenekleri
  • Kostüm makyajı seçeneği
  • Eğlenceli filtreler

Bu temel araçlarla birlikte ayrıca kendi makyaj stilinizi belirleyebiliyor, yeni bir imaj yaratmak istiyorsanız anında kendinize uygulayabiliyorsunuz. Üstelik diğer pek çok uygulamada olduğu gibi yaptığınız makyaj amatör ve abartılı da durmuyor. Uygulama, yüz hatlarınızı analiz ederek,yüz şeklinize göre makyaj yapabilmenizi sağlıyor. Yaptığınız uygulamayı beğenmediyseniz eğer yaptığınız işlemleri de geri alabiliyorsunuz. Dışarıda makyaj yapmayı sevmeyen biri olarak bu uygulama ile zaman zaman kendime dijital makyaj yapıyorum. Sonuçlar oldukça etkileyici!

YouCam Perfect

YouCam Perfect – Selfie Cam sayesinde; fotoğraflarınıza rötüş yapabilir, cilt kusurlarınızı giderebilirsiniz.Yüzdeki kırışıklar ve göz altı torbalarını da uygulama ile kaldırmanız mümkün. Uygulamanın en sevdiğim özelliği ise fotoğraf karesinde istemediğiniz detayları ve kişileri kaldırabilme imkanı sağlaması. Ayrıca fotoğraf üzerine yazı yazma imkanı vermesi de uygulamayı diğer makyaj uygulamalarına göre daha avantajlı hale getiriyor.

Perfect 365

Dijital makyaj uygulamalarından en çok tercih edilen uygulamlardan bir diğeri de Perfect 365. YouCam Makeup’da olduğu gibi galerideki fotoğraflarınızı bu uygulama ile düzenleyevilir ya da makyajlı selfieler çekebilirsiniz. Bu uygulama ünlülerin de favorisi. Kim Kardashian’ın da kullandığı bu aplikasyonu siz de ücretsiz kullanabilir, Hollywood starları gibi göz alıcı makyajlar yapabilirsiniz. Uygulama fotoğraf üzerinde pek çok değişikliği yapmanıza imkan sağlıyor. Yüz tarama sisteminin kullanıldığı uygulamada; günlük ve gece kullanabileceğiniz makyaj stilleri yer alıyor. 20’den fazla makyaj seçeneğininin yer aldığı uygulamanın dilerseniz YouTube videolarını izleyip, farklı stilleri deneyebilirsiniz. Uygulamada makyaj yapabilmenin dışında cilt kusurlarınızı da düzeltebiliyor, kusursuz bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Bu sayede aklınızda botox ya da dolgu yaptırmak gibi bir fikir varsa sonrasında elde edebilecceğiniz görünüm hakkında da bir fikir elde edebilirsiniz. Tek tuşla pek çok makyaj stilini uygulamanızı saylayan Perfect 365’te diş beyazlatma gibi seçenekler de mevcut. Fotoğraf düzenlemesi bittikten sonra uygulama öncesi ve sonrası görselini de oluşturuyor. Buna göre küçük dokunuşlarla kendinizde nasıl bir fark yaratabileceğinizi de deneyimlemiş oluyorsunuz. Fotoğrafınız artık sosyal medyada kullanıma hazır, bol “like”lar!

aplikasyonInstagramkadınmakyaj uygulamalarımanşetperfect 365selfiesosyal medyayoucam makeupyoucam perfect
Yorumlar (0)
Yorum Ekle