Kadınlar Günü, Twitter’da birden fazla hashtag’le kutlanıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların sosyal, ekonomik, kültürel ve politik başarılarının kutlandığı, insanları cinsiyet eşitliği için ilerici adımlar atmaya teşvik eden bir gün. Cinsiyet eşitliğinin tartışılabilmesi için Twitter, öne çıkan bir platform ve başlangıcından beri çağımızda yaşanan hareketlere ve ilham veren kişilere ses oldu, olmaya da devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda Dünya Kadınlar Günü gittikçe daha fazla dikkat çekmeye başladı. Bu durumun sebeplerinden biri, cinsiyet ile ilgili konuların bir kez daha politik anlamlar kazanmasına dayanıyor aslında. Yakın zamanda pek çok yeni ses ve dayanışma ortaya çıktı ve bu sesler düşüncelerini Twitter’da ifade ediyor.

Twitter’da kadın haklarıyla ilgili konuşmalarda önemli artış

Toplamda, kadın haklarına ilişkin tartışmalar son altı ayda önceki altı ay ile karşılaştırıldığında yüzde 50 oranında arttı (feminizm, kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi şartlar da dahil). #SheInspiresMe kampanyası kapsamında, dünyanın dört bir yanındaki insanlar, kendisine en çok ilham veren kişi hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. Çoğu kullanıcı için, kendi anneleri açıkça en büyük ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Bu yılki Dünya Kadınlar Günü’nde şeffaf bir iletişim sağlayabilmek adına Twitter, #InternationalWomensDay #IWD2018 #WomensDay #SheInspiresMe #PressforProgress hashtagleriyle aktif hale gelen özel bir emoji sunuyor.

#Buradayız

Duyulmamış sesleri yükseltmek ve güçlendirmek için Twitter, #HereWeAre’yi yani #Buradayız’ı tanıttı.

  • MediaMarkt‘tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel MediaTrend etkinliği, detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
8 Mart Dünya Kadınlar Günükadınlar günüsosyal medyaTwitter
Yorumlar (0)
Yorum Ekle