Kablosuz şarja destek daha da artacak!

Kablosuz şarj desteği, Apple’ın iPhone 8 ve X modelleriyle beraber desteklenmesiyle beraber daha da çok artacak.

Pek çok sektör tarafından da kabullenilen, Qi kablosuz şarj standartlarını daha fazla gözardı etmeyen Apple, yeni iPhone 8 ve X modellerinde kablosuz şarj desteğini sundu. Bu da kablosuz şarja olan desteği daha da artıracak.

Uzun zamandır kullanılıyordu

Samsung’un 3 model önceki amiral gemisi Galaxy S6 ailesinde aktif bir şekilde görmeye başladığımız kablosuz şarj, kısa süre içerisinde pek çok üretici tarafından benimsenmiş, geniş sektörel ve farklı aksesuarlar alanında destek görmüştü. Günümüzde pek çok yeni model otomobilde de kablosuz şarj desteğinin global Qi standardıyla beraber geldiğini görüyoruz.

Standart olgunlaştı, Apple’dan destek geldi

Bu kadar fazla sektör tarafından hızlı gelişen bir standarda daha fazla yokmuş gibi davranmayan Apple, yeni iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X modellerinde Qi kablosuz şarj desteğini verdi.

Apple Watch ile kullanıcılara daha önce kablosuz şarj deneyimi sunan Apple, yeni aksesuarlarla beraber hem Apple Watch hem de iPhone şarj eden istasyonlarını da tanıttı.

Her yıl milyonlarca adet satılan ve aktif akıllı telefon piyasasının yarısına yakın bir bölümünü elinde tutan Apple’ın bu standarda destek vermesi, standardın gelişmesi açısından oldukça önemli.

Samsung aksesuarı ile iPhone şarj edilebiliyor

Qi standardı, global bir standart olduğu için, Samsung tarafından çıkartılan Qi destekli bir aksesuar, Apple ürünlerini de şarj edebiliyor.

Samsung’un kablosuz şarj cihazlarıyla, Apple’ın iPhone 8 ve X modellerini de şarj edebiliyorsunuz.

Kablosuz şarj desteği her sektörde

Otomotiv alanında teknolojinin ve mobil dünyanın hızlıca otomobillere entegre olduğunu görüyoruz. Kablosuz şarj desteği, özellikle otomobiller tarafında yoğun bir şekilde kullanılmaya başladı ve bu kullanım daha da artarak devam edecek.

Pek çok beyaz eşya üreticisi ve ev aksesuarı üreticisiyle beraber, teknoloji üreticilerinin kablosuz şarj desteği veren hem ürünleri hem de aksesuarları sınırlı sayıda olsa da mevcut. Oluşacak ilgiye göre bu ürünlerin tasarımında ve satışında artış da olacak. Çeşitlilik artacak.

Ayrıca pek çok cafe ve restoran, kablosuz şarj teknolojilerine de yer vermeye başladı.

Apple yeni teknolojileri, risk geçtikten sonra bünyesine katıyor

Akıllı telefonların günümüz deneyimini sunmasının temellerini atan Apple, Steve Jobs döneminde hep yenilikler sunan ve sektörde daha önce olmayan ürünlerle ilerliyordu. Bu da Apple’ın her etkinliğine olan ilgiyi artıran sebeplerin başında geliyordu.

Fakat günümüzde Apple’ın eklediği teknolojilerin daha önceden kullanılan teknolojiler olduğunu, Apple’ın bu teknolojileri tam olgunlaştığında, yazılımsal olarak tam desteğin verildiği noktadan sonra kullanıma sunduğunu görüyoruz. Bu bir deneyim bütünlüğü açısından olumlu da görülebilecek bir detay.

Applekablosuz şarjmanşetQi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle