İstanbul’da internete ortalama ne kadar ücret ödeniyor?

İnternete ödenen aylık ücretleri şehir bazında ele alan bir araştırmanın sonuçları dikkat çekti. Bu kapsamda dünyanın en büyük metropolleri arasında yer alan İstanbul’da internet için yapılan ortalama harcama ortaya çıktı. İşte detaylar…

Yapılan kapsamlı bir araştırmada internete ödenen aylık ücretler şehir bazında ele alınırken, İstanbul’un aylık ödediği ortalama internet fiyatının kaç dolar olduğu görüldü. Medya takip kurumu Ajans Press, internet için ödenen aylık ücretlere yönelik araştırmayı inceledi. Ajans Press’in Deutsche Bank verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, İstanbul’un internet için aylık ödediği ortalama fiyatının 13 dolar olduğu kaydedildi.

Bu rakam Dubai’de 85 dolar olarak kaydedilirken, Güney Afrika’nın başkenti Johannesburg’ta ise 54 dolar olması dikkat çekti. Buna karşın internet için en az ücret ödeyen şehirler 9 dolar ile Polonya’nın başkenti Varşova, 7 dolar ile de Rusya’nın başkenti Moskova olarak gözlendi. Araştırma 8 Mpbs hız baz alınarak hazırlanırken, 2018 yılı verilerini yansıttığı tespit edildi.

13 dolar, basit bir kur çevirisi üzerinden ilerlendiğinde yaklaşık 70-72 TL yapıyor.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konuyla alakalı yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2018 yılında internet başlığı altında 91 bin 934 haber çıkışı tespit edildi. 2019’un başında bu yana çıkan haber adetleri ise 29 bin 56 olarak kayıtlara geçti.

internetinternete ödenen aylık ücretlerİstanbulödeme
Yorumlar (0)
Yorum Ekle