iPhone XI böyle görünebilir

Bir kaynak kalıbı görseli halindeki olası iPhone XI görselinde, üç kamera ve LED flaştan oluşan arka kısımda bir de derinlik algısı için geliştirilen ToF sensörü bulunduğu görülüyor.

2019 yılı iPhone’ları için heyecan, ‘hala biraz erken olmakla birlikte’ başladı. Eylül ayında tanıtılacak olan yeni Apple akıllı telefon modellerinin tasarımı, ekran, kamera gibi özelliklerine dair beklentiler oldukça yüksek. Diğer yandan cihazların model isimleri de bir başka merak konusu.

Şu an için Apple’ın iPhone XI şeklinde bir isimlendirme üzerinde durduğu düşünülüyor, bununla birlikte Roma rakamlarıyla 11 anlamına gelen XI, ‘iks’ harfiyle de (x) karıştığı için bir miktar düşündürüyor. Her neyse, Apple’ın model isimlendirmesi konusundaki nihai kararının önümüzdeki aylarda netlik kazanacağına şüphe yok, peki yeni modellere dair spekülasyonlardan ne haber?

@Onleaks adlı, son dönemin öne çıkan spekülatör sosyal medya hesaplarından biri tarafından paylaşılan yeni bir görsel, iPhone XI tasarımı hakkında bazı yeni detaylar ortaya koyuyor. Bir kaynak kalıbı görseli halindeki paylaşımda, üç kamera ve LED flaştan oluşan arka kısımda bir de derinlik algısı için geliştirilen ToF sensörü bulunduğu görülüyor.

Beklemekte fayda var…

Apple’ın uzun yıllar tek ve daha sonra da alt alta sıralı çift arka kamera sistemi ile gelen iPhone modellerinden sonra, sıradaki cihazda bu denli yoğun kamera ve flaş açıklığına yer verilmesi tam anlamıyla bir sürpriz olacak. En nihayetinde ise şimdilik tüm bunlar birer dedikodudan ibaret. Sızıntıların özellikle Ağustos ayı itibarıyla çok daha fazla doğru olabilme ihtimali şeklinde kamuoyunun karşısına çıkması bekleniyor.

AppleiPhone Xikamera
Yorumlar (0)
Yorum Ekle