iPhone SE 2 hakkında ‘9’ iddiası

Teknoloji şirketi Apple’ın uzunca bir zamandır iPhone SE modelinin daha yeni bir sürümünü satışa çıkaracağı iddia ediliyor. iPhone 9 şeklinde isimlendirilebileceği de öngörülen cihaz ile alakalı yeni görseller sızdırıldı.

Kısa bir süre önce Macotakara’da paylaşılan yeni bir rapor, Apple tarafından piyasaya sürülmesi planlanmakta olan iPhone SE 2’nin, iPhone 9 şeklinde isimlendirileceğini ortaya atmıştı. Ardından sızdırılan görseller, cihazdaki tasarım hakkında önemli ipuçları veriyor. Bu arada altını çizelimi, görseller Apple tarafından doğrulanmış değil.

Verilen bilgilere bakılırsa iPhone 9 diye isimlendirilmesi beklenen söz konusu akıllı telefon, tasarım açısından taşıdığı benzerlikle iPhone 8’in haleflerinden biri olarak tanımlanabilir.

Cihaz ile alakalı olarak paylaşılan yeni çizimler iPhone 9’un ön paneli hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Görseller, cihazda 4.7 inçlik Retina HD ekran bulunacağını bildiriyor.

138.4 x 67.3 mm boyutlarında olacağı tahmin edilen olası model, 148 gram ağırlığında ve 7.3 mm kalınlığında olacak. Görseller, bize arka panel ile ilgili ve öteki teknik özellikler hakkında ayrıntılı ifadeler bulunmasa da eski sızıntılardan yola çıkarak Apple imzalı yeni akıllı telefonun 64 GB depolama alanı, 3GB RAM ve A13 Bionic işlemci ile sunulacakğı bekleniyor. Fiyat etiketiyse 399 dolar olacak.

iphone 9iPhone SE 2
Yorumlar (0)
Yorum Ekle