Apple iPhone SE 2, 2020 için hazırlanıyor

Akıllı telefonların ekranlarının büyümeye başladığı dönemde iPhone SE pazara iddialı bir giriş yapmıştı. Apple CEO’su Tim Cook da bu kompakt boyutlardaki akıllı telefona tahminlerinden daha yüksek bir talebin olduğunu söylemişti. Şimdi sıra iPhone SE 2 modeline geldi.

Yıl 2018’e geldiğini ise Apple ani bir kararla iPhone SE modelini mağazalarından kaldırdı. Bu ilk olarak, telefonun halefinin yolda olduğuna işaret edildi ancak sonrasında yeni nesil bir iPhone SE için şirket cephesinde acil bir plan olmadığı ortaya çıktı. Şimdi ise iPhone SE 2 modelinin zamanının geldiği konuşuluyor.

iPhone SE 2 sesleri duyulmaya başlandı

Çıkan söylentilere göre Apple, özellikleri ile iPhone 8 modeline benzeyecek bir iPhone SE 2’yi 2020 yılının başlarında karşımıza çıkaracak. Telefonla ilgili bazı özellikler de konuşulmaya başlandı. Örneğin, yeni nesil SE 2’de Touch ID bulunmayacak. Bunun yerini Face ID güvenlik seçeneği alacak.

Tabii tüm bu bilgiler henüz şirket tarafından açıklanmış bilgiler değil. Büyük ihtimalle ilerleyen zamanda ailenin kompakt boyutlardaki, güçlü akıllı telefonuyla ilgili daha net bilgiler ortaya çıkacak.

iPhone 8 özellikleri demişken, bu telefondan da bahsetmek gerekiyor. Gücünü A11 Bionic işlemciden alan akıllı telefonda 2 GB RAM bulunuyor. Arkasında 12 MP çözünürlüğünde kameranın kullanıldığı telefonun önünde ise 7 MP’lik kameraya yer veriliyor.

iphoneiphone 8iPhone SE 2iPhone SE 2 özellikleri
Yorumlar (0)
Yorum Ekle