iPhone için En İyi Uygulamalar

Son dönemde dijital hayatımda fark yaratan uygulamalara yer verdiğim  iPhone için En İyi Uygulamalar derlemesini bu yazımda bulabilirsiniz.

Mobil uygulamalarınızı yenilemeyi düşünüyorsunuz, son dönemde dijital hayatımda fark yaratan, daha üretken çalışmama imkân tanıyan iPhone uygulamalarını derlediğim makaleden yardım alabilirsiniz. 

Kullandığım mobil uygulamaları sık değiştirmeyi ve yeni oyunları denemeyi seviyorum. Yıl boyunca deneme fırsatı bulduğum uygulama ve oyunları dönem dönem sizlerle paylaşıyorum. Üretkenlikten eğlenceye, yaratıcılıktan yeniliğe farklı farklı türleri bulunan ve günlük hayatta fark yaratan favori uygulamalar aşağıda.

 

iPhone için En İyi Uygulamalar 

2021 yılı yeni cihaz ve modellerin lansmanının yapıldığı, güncellemelerin yoğun olduğu bir dönem idi. Doğal olarak başta kamera ve işlemci olmak üzere, genel olarak mobil cihazlarımızı test etmek için yeni uygulamaları denemek istedik. Apple’ın varsayılan uygulamalarının yanında, yeni, eğlenceli ve kullanışlı olanları da keşfettik. Daha üretken çalışmamıza imkan tanıyan, kişiselleştirilebilir ve sık kullandığımız uygulamalar özellikle bu dönemde öne çıktı. İşte son döneme damgasını vuran, telefonunuzda bulunmasını önerdiğim iPhone için En İyi Uygulamalar. 

 

Halide Mark II

Yeni iPhone’ların öne çıkan özelliği yeni kamera sistemleriydi. iPhone 13 Pro ve Pro Max tamamen yeni üç kamerayla birlikte gelerek, yeni uygulamaları deneme isteğimizi güçlendirdi. Bu uygulama yeni dönemle birlikte hayatıma girdi. Çektiğim görüntüler üzerinde daha fazla kontrol sağlayan, otomatik veya manuel olarak çekim modları bulunan Halide, basit arayüzü ile de kalbimi kazandı. VoiceOver’ın yanı sıra Dinamik Font ile de uyumlu olan uygulama, bu sayede metin puntosu ve kalınlığı iPhone veya iPad ayarlarına uyacak şekilde değiştirilebilmemi mümkün kıldı.  Apple’ın iPhone’lar için sunduğu ProRAW gibi özellikleri de destekleyen Halide, “Instant Raw” çekim modu ile de öne çıkıyor. 

 

Spark 

İşlevsel bir e-posta uygulaması kullanmak istediğimizde onlarca seçenekle karşılaşıyoruz. İşin içine bir de birden fazla e-posta hesabı girince yeni özelliklere ihtiyaç duyuyoruz. Üçüncü taraf entegrasyonlarla kusursuz şekilde çalışan, mailleriniz arasında neyin önemli olduğunu kolayca görebileceğiniz ve sezgisel ilerleyen bu uygulama, gelen kutunuzu birden fazla kişiyle yönetmenizi de mümkün kılıyor. Gelen kutunuzu kişisel, birdirim ve bülten olarak kategorize edebileceğiniz Spark, gerçek zamanlı düzenleyici özelliği ve işlevsel takvimi ile de çok başarılı.

 

Fantastical

Hibrit çalışma modellerinin denendiği iş hayatında zaman yönetimi hiç bir dönem bu kadar zor olmamıştı. Fiziki ve online gerçekleşen toplantılar yeni takvim ihtiyaçlarını da beraberinde getirdi. Apple ise bu dönüşüm sürecinde ihtiyaç duyduğumuz yeniliklere Takvim uygulamasında yer veremedi. Fantastical, toplantınız ile ilgili tarih, saat, konum ve hatta görüştüğünüz kişiler gibi bilgilerin bağlamsal olarak farkına varan, bunları otomatik olarak etkinliğe ekleyen, Zoom ve Microsoft Teams aramaları için tek dokunuşla bağlantılar gibi kullanışlı özelliklere sahip olan ve aynı zamanda görüntülü toplantılara katılmayı kolaylaştıran bir takvim uygulaması. iOS tabanlı tüm cihazlarla entegre çalışan Fantastical’ı çok seveceğinizi düşünüyorum.

 

PDFelement

Eğer sık sık PDF uzantılı dosyalarla uğraşmak zorunda kalıyorsanız iOS 15’in birçok heyecan verici özelliği barındırmasına rağmen, hala verimli bir PDF düzenleyiciden yoksun olduğunu bilirsiniz. Basit arayüzü ve kullanışlı özelikleri öne çıkan PDFelement, tam da bu temel ihtiyaçlarınıza yönelik geliştirilen; PDF dosyalarını okumak, düzenlemek, açıklama emeklemek, koruma ve oluşturmak için kullanabileceğiniz bir uygulama. Çoklu görev modu, Apple Pencil ile tam uyumlu çalışması, sürükle – bırak özelliği, kişiselleştirilebilir modları ile çok kullanışlı bulduğum bu uygulamayı da incelemenizi öneririm. 

 

App Icons

iOS işletim sistemi her ne kadar kişiselleştirme cephesinde uzun bir yol kat etmiş olsa bile, hala Android kadar özelleştirilebilir bir kullanım sunuyor. Kişiselleştirilebilir ve renkli kullanım olanağı sağlayan App Icons uygulaması ise tam da burada devreye giriyor. Geniş bir tema kitaplığı bulunan, özgün simge paketleri ile fark yaratan uygulama, canlı duvar kağıtları ile birlikte iPhone ana ekranınızı istediğiniz özgürlükle donatmanıza olanak tanıyor. Ana ekranınızı benzersiz ve çarpıcı bir görünüme dönüştürmek isteyenler için App Icons uygulamasının harika bir tercih olacağını düşünüyorum. 

Mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu harika uygulamaların hepinize faydalı olmasını diliyorum.

Dijital hayatınızı sadeleştirecek uygulamalar ile telefonunuzu rahatlatmaya ve gereksiz verilerden kurtulmaya ne dersiniz? Sizin için kategorilere göre derlediğim “Dijital hayatınızı sadeleştirecek uygulamalar” ile veri fazlalığından kurtularak, dijital hayatınızı sadeleştirebilirsiniz.

 

Dijital hayatınızı sadeleştirecek uygulamalar

 

 

App IconsFantasticalHalide Mark IIiPhone 13 Pro için en iyi uygulamalariPhone için En İyi UygulamalariPhone için En İyi Uygulamalar 2021iphoneda olması gereken uygulamalarPDFelementPro Max için en iyi uygulamalarspark
Yorumlar (0)
Yorum Ekle