iOS 12.2 hangi yeniliklerle geldi?

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’in en son versiyonu yayınlandı. İşte yeni iOS 12.2’nin öne çıkan yenilikleri…

Apple, 25 Mart 2019 tarihl etkinliği kapsamında yeni Apple TV Plus, Apple Card ve Apple News+ servislerini tanıtırken mobil işletim sistemi iOS’in en son versiyonunu da yayınlandı. Yeni iOS 12.2, desteklenen iPhone ve iPad cihazlarına gelirken bir dizi yeniliği de beraberinde getirdi.

Söz konusu versiyon temel sürüm iOS 12’nin üzerine bir takım geliştirmeler, hata düzeltmeleri, vb. sağlayan ara sürümlerin devamı niteliğinde. Domuz, köpekbalığı, zürafa ve baykuş gibi yeni animoji’ler, Apple News+ desteği, Ev uygulaması kullanılarak TV erişimi, Deneyim Merkezi’ne dahil edilen ekranın tamamen kaplandığı koyu renkli TV kumandası gibi ilginç yenilikler sunuldu.

Apple’ın tüm işletim sistemlerinde yer alan kararlılık iyileştirmeleri ve sorun gidermeleri de yine iOS 12.2’de beklenildiği üzere mevcut. Nihai olarak iOS 12.2’nin bir dizi yeni özellik ve sorun giderici yönleri ile dengeli bir yazılım güncellemesi maiyetinde olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Söz konusu versiyonu iOS cihazınızdaki Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek indirebilirsiniz. Ayrıca iTunes üzerinden de güncellemeye erişim sağlanabilir.

Son olarak desteklenen cihazların listesi ise şöyle;

– iPad Air

– iPad Air 2

– iPad Pro

– iPad 9.7

– iPad mini 2

– iPad mini 3

– iPad mini 4

– iPod touch 6th

– iPhone 5s

– iPhone SE

– iPhone 6/6 Plus

– iPhone 6s/6s Plus

– iPhone 7/7 Plus

– iPhone 8/8 Plus

– iPhone X

iOSiOS 12.2ipadiphoneyazılım
Yorumlar (0)
Yorum Ekle