Intel Geliştirici Forumu’nun artık düzenlenmeyeceği duyuruldu

Teknoloji şirketi Intel, kısa adı IDF olan ve her yıl düzenlenen Intel Geliştirici Forumu (Intel Developer Forum) etkinliğinin 2017 yılı itibarıyla düzenlenmeyeceğini açıkladı. Gelişme sürpriz olarak yorumlandı.

İlk kez 1997 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenen etkinlik, sonraki yıllarda da gelişerek devam etmişti. Son yıllarda, bilgisayar pazarında yaşanan gelişmelerle birlikte ilginin önceki etkinliklere kıyasla azaldığı dikkat çekiyordu. Intel etkinlikler kapsamında, sadece bilgisayarlar değil kendi kendine gidebilen araçlar, giyilebilir teknolojiler, drone’lar, data merkezleri, modemler ve IoT (Nesnelerin İnterneti) gibi konu başlıklarında yürüttüğü çalışmalarla ilgili teknoloji dünyasını birçok yönden bilgilendiriyordu.

Daha önce 2017 için 15-17 Ağustos tarihleri arasında düzenleneceği aktarılan Intel Geliştirici Forumu’nun iptal edildiği kaydedildi. Teknoloji markasının artık daha kompakt etkinlilerde boy göstereceği, çeşitli teknoloji fuarlarına katılacağı ve atölye çalışmalarıyla teknolojilerini tanıtmayı tercih edeceği belirtildi.

Sadece kendi teknolojilerine değil Windows 8, Windows RT ve ARM işlemcileri de etkinliklerde detaylarıyla gündem oluyordu. O yılın güçlü bilgisayar modelleri, güçlü işlemci ve veri merkezleri de her sene öne çıkanlar arasında yer bulmuştu.

2011’de tarihleri Microsoft etkinliği ile çakışan Intel Geliştirici Forumu, ayrıca Apple etkinlikleriyle de sıklıkla aynı tarihlerde düzenleniyordu. Bu nedenle Ağustos ayına alınmıştı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Applearmbilgisayardata merkezleriDroneGiyilebilir teknolojilerintelIntel Developer ForumIntel Geliştirici ForumuIoTkendi kendine gidebilen araçlarmicrosoftmodemlerWindows 8Windows RT
Yorumlar (0)
Yorum Ekle