Intel ESL Türkiye Şampiyonası heyecanına MediaMarkt desteği!

Türkiye’nin en güçlü CS:GO takımlarının tüm hünerlerini sergileyeceği Intel ESL Türkiye Şampiyonası Yarı Final ve Final maçları, MediaMarkt’ın desteğiyle 11 Kasım, Pazar günü gerçekleştirilecek. Tüm oyunseverlerin merakla beklediği ve heyecanı aylar öncesinden MediaMarkt.com.tr ve MediaMarkt mağazalarındaki Game Zone’larda yaşanmaya başlanan turnuva, oyunseverlerle Volkswagen Arena’da buluşacak.

Tüm dünyadaki e-sporseverlerin yakından takip ettiği Intel ESL’nin Türkiye Şampiyonası’nın Yarı Final ve Final maçları 11 Kasım Pazar günü Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek. Oyun dünyasının yıldızlarının CS:GO’da tüm yeteneklerini göstereceği ve her bir takımın Türkiye’nin en iyisi olmak için çabalayacağı turnuva, etkinliğin Twitch kanalından da canlı olarak takip edilebilecek. Sunduğu bol çeşit ve rakipsiz fiyatlarla oyunseverlerin de vazgeçilmez adresi olan MediaMarkt’ın desteğiyle gerçekleşecek turnuvanın izleyicileri arasında Youtube ve Twitch dünyasının ünlü yıldızları da yerlerini alacak.

“Oyun Keyfi” MediaMarkt Game Zone’larda çoktan başladı

Oyun dünyasının merakla beklenen turnuvasına 2 yıldır destek veren MediaMarkt, Türkiye’nin en iyi CS:GO takımlarının mücadele edeceği finaller öncesi turnuvanın heyecanı mağazalarına taşıdı. 3 Kasım tarihinde İstanbul Optimum AVM, 4 Kasım tarihinde ise Kocaeli İzmit mağazalarında gerçekleşen etkinliklerde ziyaretçiler; Thetabeta ve Alptv ile “oyun keyfi”ni MediaMarkt Game Zone’larda yaşadı. Oyunseveler; MediaMarkt mağazasında Sanal Gerçeklik (VR), OEM ve oyun alanlarıyla son teknoloji ürünleri deneyimleme fırsatı da yakaladılar.

Intel ESL’nin zorlu geçen eleme süreci

Oyuncular, oyun dünyasını bir araya getiren turnuvanın finallerine gelmek için uzun ve zorlu bir süreç geçirdi. Intel ESL’nin ilk etabı için düzenlenen açık elemelere 450’den fazla takım katıldı. Dileyen her oyuncunun takımlarıyla beraber katılabildiği turnuvanın açık elemelerinde başarılı olan ilk 8 takım bir üst tura yükseldi. Geçtiğimiz sezonun en başarılı 4 takımıyla eşleşen ilk elemenin başarılı 8 takımı; 11 ve 12 Ağustos tarihlerinde Intel ESL Türkiye Şampiyonası Ligi’ne katılan takımlardan biri olmak için mücadele etti. Zorlu geçen 7 haftanın sonunda ise finallere kalan 4 takım, MediaMarkt’ın desteğiyle gerçekleşecek olan finallere katılma hakkı kazandı.

Intel ESL Türkiye Şampiyonası ve MediaMarkt’ın desteğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Intel Türkiye Perakende Satış Direktörü Koray Yıldız “Türkiye’de e-spor sektörünün gelişmesine destek vermek ve yetenek havuzunun oluşmasına katkı sağlamak amacıyla başlattığımız Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nin iki yıldır resmi sponsoru olan MediaMarkt’in sektöre verdiği destekten dolayı çok mutluyuz. Intel olarak, bu iş birlikteliği sonucunda oyuncuların en yeni teknolojilerle daha iyi deneyimler yaşamasını sağlamanın yanında dünya çapında başarılara imza atacak takımların oluşmasına destek vermenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Game ZoneIntel ESL Türkiye Şampiyonasımediamarkt
Yorumlar (0)
Yorum Ekle