Instagram’a istenen profilleri sessize alma özelliği gelebilir

Instagram’a uzun süredir beklenen profilleri sessize alma özelliği gelebilir. Üstelik dahası da var. İşte detaylar…

Popüler sosyal medya ağı Instagram, son dnemde birçok yönden kendisini geliştirmeye devam ediyor, platfromda sıklıkla geliştirilen öne çıkan en önemli özellik her ne kadar Hikayeler olsa kullanıcı deneyimi daha iyi hale getirmeye yönelik farklı konular da gündeme gelebiliyor. Bu yönde henüz resmiyet kazanmamakla birlikte uygulama kodları üzerinden elde edilen bazı ipuçlarına göre Instagram, dört yenilik birden sunmaya hazırlanıyor. Bunlardan ilki Etkileşimli Hikayeler adını alıyor. İlgili özellikte paylaşılan hikayelere emoji ve sticker’larla yanıt verebilmek mümkün hale geliyor.

Slow-Mo Video Kaydı adını alan diğer yenilikte ise yine Hikayeler özelliğine ağır çekim video kaydedebilme fonksiyonu kazandırılıyor. Söz konusu özelliğin orta segmente olarak tanımlanabilen çoğu akıllı telefonda sunulmayan ağır çekim özelliğini yazılımsal olarak kazandıracağını belirtelim.

Profili Sessize Alma Modu ise belki de uzun yıllardır beklenen bir yenilik. Bu özellikle takip ettiğiniz her kullanıcının paylaşımlarının ekranınıza düşme durumu ortadan kalkıyor. Paylaşımları nedeniyle takipten çıkardığınız yakın dostlarınızla sosyal medyadaki hassas yolunuza güvenle devam edebilirsiniz özetle.

Instagram Hikayeleri İçin Takvim Şeklinde Arşiv, son yenilik; bununla takvim görünümü ile arşivinizi daha düzenli şekilde size sunabilir.

Sosyal medya ağının dört özelliği de kısa süre içerisinde kullanıma sunmasının beklendiğini ifade edelim.

instagram güncellemeInstagram sessizInstagram sessize alma
Yorumlar (0)
Yorum Ekle