İnanılmaz fütüristik masa tenisi robotu ile tanışın

Hızınıza göre kendini ayarlayabilen, sizinle uyum içinde oynayan ‘geleceğin spor arkadaşı’ Forpheus…

Omron tarafından geliştirilen Forpheus adlı masa tenisi robotu, CES 2018’in dikkat çeken teknoloji yeniliklerinden biriydi. Robotlara dair bakış açısını geliştirme potansiyeliye sahip olan Forpheus, Uzak Doğu stili sert vuruşlardan ziyade oyununuzu geliştirmenize yönelik vuruşlarıyla da sempatik.

Haberin devamında oyun tarzıyla ilgili kısa birkaç video bulunuyor, her birinin oldukça keyifli olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

Fuarlarda sık sık karşılaşılan, ortama dikkatlerin çekilmesi odaklı bir çeşit performans robotu ve ilk açıklamalara göre şimdilik satışa sunulması söz konusu değil. Ancak sunduğu teknolojinin geleceğe dair ilginç fikirlerin kapılarını araladığını görebilmek mümkün. Yapay zeka, robotik ve sensörlerle işleyen yapısı, çeşitli fütüristik farklı sistemlerin habercisi.

Yapay zekanın güzelliği

Robot, hızınıza göre kendini ayrlayabiliyor, vuruşlarınızın sertliğiyle ya da yavaşlığıyla uyum içinde size karşılık veriyor. Dengeli ve yavaş şekilde oynamaya başlayan Omron’ın robotu, zamanla karşısındakileri zorlamayı da ihmal etmiyor. Yorulmuyor, konuşmuyor ve sadece oyuna konsantre. Bir robotla spor yapmanın geleceğine dair eğlenceli imgeler sunduğu belirtiliyor.

CES 2018’in en çok dikkat çeken robotlarından biriydi.
Daha fazla teknolojik haber için takipte kalınız…

CES 2018Forpheusrobotyapay zeka
Yorumlar (0)
Yorum Ekle