İddia: Sonraki iPhone X daha büyük ekranla gelecek

Bir sonraki iPhone X modeli daha büyük ekranla gelebilir…

Apple iPhone X son dönemin en fazla konuşulan akıllı telefon seçeneklerinden biri. Tasarımının getirdiği önceki nesil iPhone modellerinden daha farklı şekildeki kullanım gerekliliği, iPhone 5-iPhone 6 arasında görülen ekran büyüklüğünün yarattığı tartışmaya benzer bir gündem oluşturmuş durumda. Bununla birlikte şık görünüm, kamera teknolojisi, yazılım gücü ve hızıyla dikkat çekmeyi biliyor. En nihayetinde de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören modeled air sonraki soru işaretlerinden biri ise ‘bir sonraki iPhone X’in (tam model ismi şimdilik bilinmiyor, iPhone Xi olabilir) nasıl olacağı’ konusunda.

İki ekran boyutu…

İşte bu soruya yönelik bir gelişme, Apple’ın üretim bandı hazırlıklarına yönelik hamle olarak ekran paneli tedariği için aldığı bir fiyat teklifinin basına yansımasıyla ortaya çıktı. Buna göre Apple, bir firmadan 6.45 inç ve 6.1 inç olmak üzere iki farklı büyüklükte OLED ekran teklifi alıyor. İşin daha da ilginci teklif, mevcut iPhone X ekranına kıyasla yüzde 10 daha düşük bir maliyetle hem OLED teknolojisi hem de daha büyük ekran vaat ediyor. Bir hatırlatma yapılması açısından güncel iPhone X ekranı 5.85 inç yapısında.

Bununla birlikte ekranın büyüyecek olma ihtimali, daha fazla RAM, daha hızlı işlemci ve pil kapasitesi gibi donanım yapı taşı gerekliliklerini de net bir şekilde açığa çıkaracak.

Anlaşılan o ki sonraki nesil iPhone X, hem 6.1 hem de 6.45 inç ekranla gelebilir. Elbette şimdilik tüm bunlar birer olasılık durumunda. Ancak ilginç doneler sunduğuna da şüphe yok.

Appledonanımiphone xiphone x ekranıiPhone Xisonraki iphone x
Yorumlar (0)
Yorum Ekle