İddia: Daha büyük ekranlı iPhone yolda!

Yeni iddialar, 2018 Eylül’ünde lanse edilecek yeni iPhone’ların ekranlarının daha da büyüyeceği yönünde. İşte detaylar…

4 inçlik iPhone’un yarattığı etki artık geride kaldı. 4.7 inç, 5.5 ve en nihayetinde 5.8 inç seviyesindeki iPhone serisi, günümüzün Apple akıllı telefon metadolijisinin de oluşturuyor. Trendin her geçen gün ‘daha büyük’ ekranlara doğru geliştiği günümüz mobil dünyasında Apple’ın sonraki hamlesinin de bu yönde olacağı iddiaları kamuoyunda yer bulmaya devam ediyor. Son iddialar, 2018 Eylül’ünde lanse edilecek yeni iPhone’ların ekranlarını üretmesi beklenen LG Display’in 6.5 inç tedariğine hazırlandığı yönünde.

OLED formunda olacağı kaydedilen yapı ile Apple, ilk kez 6 inç üzeri ekrana sahip model sunmuş olacak. Elbette şimdilik bu bilgiler birer iddiadan ibaret. Ancak gerek teknoloji dünyasına dair eğilim, gerekse diğer üreticilerin daha da büyük ekranlı modellere yönelik stratejileri, olasılığı iyiden iyiye güçlendiriyor.

Öte yandan bu yılın iPhone’larının ekranlarını kimin üreteceği konusu da netlik kazanmaya başladı. Bilgiler, 5.8 ve 6 inçlik iki iPhone ekranının Samsung, 6.5 inçlik modelin ekranının ise biraz önce okuduğunuz gibi LG Display imzası taşıyacağı noktasında brileşiyor. Evet, 4.7 inç’lik en küçük boyutlu iPhone ekranları, ciddi bir değişimle 5.8 inç yapısında sunulabilir. Bununla birlikte 4.7 inç ekranın yanı sıra 5.8, 6 ve 6.5 inç olmak üzere üç model daha sunuladabilir. Kombinasyonlar şimdilik oldukça karışık, daha fazla detayın önümüzdeki aylarda açıklık kazanması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  • MediaMarkt’taki Apple iPhone modellerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.
6.5 inç iphoneAppleiphonelg displaysamsung
Yorumlar (0)
Yorum Ekle