İddia: 3 numaralı oyun telefonu Asus’tan…

Oyun odaklı akıllı telefon modellerinin sayısı büyük bir hızla olmasa da artıyor. Razer Phone ve ardından Xiaomi Black Shark derken üçüncü modelin Asus imzası taşıyacağı artık netlik kazandı.

Konunun detayları kısmen de olsa Asus CEO’su Jerry Shen tarafından, Filipinlerde gerçekleşen bir mağaza açılışında paylaşıldı. Cihazın adının, şirketin prestijli ve yüksek donanımlı oyun notebook’larından da anımsanabilen ‘ROG’ (Republic of Gamers) adıyla sunulacağı bilgisi daha önce ortaya çıkmıştı, bu yöndeki detaylar henüz kesin değil ama Shen, ‘böyle bir modelin beklenti dahilinde olduğunu’ ifadesini kullanarak bir nevi ilk resmi işareti vermiş oldu.

Resmi olarak hakkındaki ilk işaretin paylaşıldığı modelin Razer Phone ve Xiaomi Black Shark’a rakip olması kuvvetle muhtemel. Diğer yandan yüksek donanım özellikleri beklentisi de son derece normal; 8 GB’ye varan RAM, daha yüksek saat hızlarında çalışabilen işlemci ve ekran beklentisi yüksek.

Diğer yandan cihazın oyuncu notebook’larında görmeye alışık olduğumuz kalın tasarımla gelme olasılığı da yok değil. Bakalım Asus, oyun meraklısı akıllı telefon kullanıcılarına ne gibi yenilikler vaat edecek? Bu yönde önümüzdeki günlerde daha fazla bilginin ortaya çıkması olasılığı son derece yüksek.

Gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

 

Jerry Shenoyun notebookoyun telefonu
Yorumlar (0)
Yorum Ekle