Huawei’ye 2018 GSMA ödülü

GSMA, mobil endüstrisine üstün katkılarından dolayı 2018 GSMA ödülünü düzenlenen özel bir törenle Huawei’e verdi. Törende Huawei, yıllardır yeni teknoloji standartlarını savunan, dijital dönüşümleri yönlendiren ve dijital ekosistemi inşa eden bir kuruluş olarak tanımlandı. GSMA’in mobil sektörüne üstün katkı ödülü, BİT sektörünün gelişmesine ve mobil iletişimin ilerlemesine önemli katkı sağlayan kuruluşlara veriliyor.

Törende, şirket adına ödülü Huawei CEO Vekili Ken Hu aldı. Huawei, teknolojik katkılarının yanı sıra sektörde gerçekleştirdiği işbirlikleriyle de ön plana çıkıyor. Huawei, 360 sektörel kuruluş, dijital standardizasyon kuruluşu ve açık kaynak topluluklarında aktif olarak yer alıyor ve geniş dijital ekosistemin geliştirilmesinde etkin bir rol oynuyor.

Bilgi teknolojilerinin gelişimi için yıllardır büyük çabalar harcadıklarını belirten Huawei CEO Vekili Ken Hu, “Yıllar içinde 3G, 4G ve şimdi de 5G ve diğer BİT teknolojilerini geliştirmek için sektör temsilcilerinin hemen hemen hepsiyle birlikte çalıştık. Böylece daha fazla insan bağlantı kurup, daha iyi hizmetin keyfini çıkardı. Bu sürede Huawei dünya nüfusunun üçte birinden fazlasına bağlantı sağladı. Başardığımız şeylerle gurur duyuyorum ancak mobil endüstri gelişmeye devam ediyor. Huawei, yakında tümüyle bağlantılı ve akıllı bir dünyanın temel taşı haline gelecek ve hala yapmamız gereken çok şey bulunuyor.” dedi.

1987 yılında kurulduğunda küçük bir telefon santrali donanımları satıcısı olan Huawei, yıllar içinde telekom, kurumsal ağ çözümleri ve tüketici cihazlarında küresel bir pazar lideri haline geldi.

2018 GSMAhuaweiKen Hu
Yorumlar (0)
Yorum Ekle