Huawei Watch GT 3 : Teknoloji ve estetiğin yeni tanımı

Huawei Watch GT 3 ’ün  tasarım hatları ve kullanılan malzeme kalitesi, hem göze hitap ediyor hem de uzun ömürlü kullanımın kapılarını aralıyor. Saat yüzlerini kullanarak o günkü giyim tarzınıza göre saatinizi de uyumlu hale getirebiliyorsunuz.  

Watch GT 3 ‘ün tasarım hatlarına göz attığımızda, premium bir his uyandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu hissi, ürünü bileğinize taktığınızda da hissetmeniz olası. Mıknatıslı kayış yapısı, oldukça kullanışlı. Ürün, yüksek ısı ve çok soğuk ortamlara dahi dayanıklı bir yapıda, ki paslanmaz çelikten üretildiğini de belirtmeliyiz.

GT3’ün 42 ve 46mm olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Bu versiyonlarda ağırlık, ekran ve pil gibi detaylar farklılıklar gösteriyor. Örneğin, 42mm versiyon, 10.2mm kalınlıkta. Kayış hariç 35 gram ağırlıkta. 1,32 inç değerde ekrana ve 292mAh pile sahip. 46mm versiyon ise, 11mm kalınlıkta. Kayış hariç 42,6 gram ağırlıkta. Ekranı 1,43 inç ve pili de 455mAh değerde.

Önceki nesil 1.3 inç ekranla kıyaslandığında daha gelişmiş çözümlerin sunulduğu açık. Huawei Watch GT3, 5 ATM suya dayanıklı olarak geliyor. Böylece yağmur altında, yüzerken hatta duş alırken dahi güvenle kullanabilirsiniz. Örneğin, ürünün dahili hoparlör kalitesi gerçekten başarılı. Siz duş alırken bir yandan da müzik dinleyebilirsiniz.

Harmony OS 2.1

Huawei’nin güncel Harmony OS 2.1 işletim sistemine sahip olan cihaz, gayet kolay bir kullanım sunuyor. Uygulamaları ister renkli simgelerle görüntüleyerek kontrol edin, isterseniz de liste haline getirerek yukarıdan aşağıya doğru hareket edin. Bu süreçte yalnızca ekrana dokunmanıza gerek yok. Aynı zamanda sağ yan tarafta konumlandırılan kurma kolunu kullanabilirsiniz. Bu kol, uygulamalar simge halindeyken onların görüntülenmesini büyütmeniz ve küçültmeniz için kullanılabilir. Liste halindeyken de kolaylıkla yukarıya ya da aşağıya doğru hareket edebilirsiniz.

Saatimiz bir fiziksel tuşa daha sahip. Onu da bir kısayol tuşu olarak atıyor ve istediğiniz özelliğe hızlıca erişebiliyorsunuz.

Saatin Amoled ekranının görüntüleme kalitesinden memnun kaldık. Gerek renklerin sunumu gerekse de parlaklık düzeyi başarılı. Dış mekân kullanımlarında, hatta güneş altındaki kullanımlarda dahi sıkıntı yaşamıyorsunuz. “Uçtan uca HD ekran” olarak tanımlanan ve 466×466 çözünürlük sunan ekran, en ufak dokunuşlarınızı dahi algılayabiliyor ve yumuşak kullanım deneyimleri sunuyor. Islak elle dahi kullanmak mümkün.

Tabii ki bir akıllı saat kullanıyorsanız, vücut fonksiyonlarınızı takip edebilmek, yaptığınız egzersizlerin detaylarını kayıt altına almak istersiniz. Saat, gelişmiş TrueSeen 5.0+ teknolojisine sahip. Yani en ufak detayları dahi takip ederek daha doğru sonuçlar elde edebiliyor.

Egzersiz modları

Watch GT 3, 100’den fazla egzersiz moduyla geliyor. İç mekân ve dış mekânda gerçekleştirebileceğiniz aklınıza gelebilecek her egzersiz burada var. Bunlardan 18 tanesinin profesyonel egzersiz modu olduğunu, 6 egzersiz modunun da saat tarafından otomatik algılanabildiğini belirtelim. Öyle ki, örneğin yapay zekâ sayesinde koşu planlarınızı özelleştirmenize ve antrenman hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olabiliyor.

Bir süredir hareketsiz mi kaldınız, su içmeyi mi unuttunuz, egzersiz yapmaya ara mı verdiniz, bu gibi durumlarda saat size hatırlatmalarda bulunabiliyor.

Hassas konumlandırma

Saat, sahip olduğu beş ana uydu sistemi sayesinde, hassas konumlandırma yapabiliyor. Böylece dış mekân egzersizlerinde doğru rotalar oluşturuluyor ve bu detayları Sağlık uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz. Eğer yönünüzü kaybederseniz, oluşturulan rotadan yardım alarak geri dönme şansınız var. Hatta cihazda pusula bile var.

Ürün, yapay zekâlı sistemi sayesinde nabzınızı takip edebiliyor, uykunuzu izliyor, kandaki oksijen oranını ölçebiliyor ve stres takibi yapabiliyor. Üstelik tüm bu takip ve ölçümlerin detaylı sonuçlarını Sağlık uygulaması üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz. Kısacası saat, 7/24 sağlık takibi yaparak güvende hissetmenize yardımcı oluyor.

Watch GT 3, telefonunuza gelen mesaj ve bildirimleri anında saat ekranı üzerinden görebilmenize imkân sunuyor. Telefonunuza bir arama geldiğinde, bu aramayı da saat üzerinden cevaplayabilir ya da reddedebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuzda, bağlı telefonunuza başvurmadan, saat üzerinden de arama yapabilirsiniz.

Diyelim ki arama geldi, ama o an müsait değilsiniz. Saat üzerindeki hazır cevap mesajlarından bir tanesini seçerek karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Harmony OShuaweiHuawei Watch GT 3manşetWatch GT 3
Yorumlar (0)
Yorum Ekle