Huawei MatePad T10 : Şık ve kullanışlı  

Huawei MatePad T10 , özellikle ince tasarımı ve büyük ekranı itibarıyla pek çok kişinin ilgisini çekebilecek bir ürün. Özellikle de pandemi sebebiyle vaktimizin büyük kısmını evlerimizde geçirdiğimiz şu günlerde.

7.35mm kalınlıkta ve yaklaşık 450 gram ağırlıktaki Huawei MatePad T10 , ister otururken, isterseniz de uzanmışken rahatlıkla kullanılabiliyor. Arka yüzeyi mat, köşeleri de yumuşatılmış bir şekilde tasarlandığı için cihazı rahatlıkla konumlandırabilirsiniz.

10.4 inç IPS LCD ekran

MatePad, 10.4 inç değerde, büyük bir ekrana sahip. Ürünün çerçeveleri ince ve bu sayede ekran ön plana çıkıyor. IPS LCD teknolojisinin kullanıldığı ekran, 2000 x 1200 çözünürlüğe sahip ve 470nit parlaklık sunabiliyor. Yani hem iç mekân hem de dış mekân kullanımlarında sizi yarı yolda bırakmıyor.

Büyük bir ekran demek, size pek çok imkân sunulduğu anlamını da taşıyor. Yüksek görüntüleme kalitesiyle filmler ve diziler izleyebilirsiniz. İser tek başınıza, isterseniz de online arenada oyunlar oynayabilirsiniz. İsterseniz de sosyal medya gezintileri yapabilir, elektronik kitaplar okuyabilirsiniz.

İşitsel detaylar etkileyici

Ürünün üzerinde dörtlü hoparlör sistemi yer alıyor ve gerçekten etkileyici işitsel detaylara erişebiliyorsunuz. Peki ya kulaklık girişi diye soracak olursanız, Type-C bağlantı noktasını 3.5mm’e çeviren dönüştürücü de kutudan çıkıyor.

Tablet, her ihtiyacınıza göre ekran detayları sunuyor diyebiliriz aslında. Örneğin, uzun süreli kullanımlarda göz yorgunluğunu en aza indirgemek için Göz Konforu modunu aktifleştirebilirsiniz.

Eğer bir elektronik kitap okuyacaksanız, buna uygun olarak E-Kitap modu da tablette yer almakta. İsterseniz ekran ayarlarına giderek daha fazla düzenleme de yapabilirsiniz.

Ürünün ekranını gerçekten beğendik ve büyük ekran deyince akıllara gelen bir konu da “Çoklu Ekran”, yani aynı anda, ekranı bölerek birden fazla işi yapabilme imkânı. Evet, tabletimiz bunu da sunuyor. Tabii bu işlemlerin performanslı olması için diğer donanımsal detaylar da önemli.

Performans

Huawei MatePad, 7nm olarak üretilen HUAWEI Kirin 810 işlemciye, 4GB RAM’e ve 64GB dahili depolamaya sahip. İsterseniz microSD kart aracılığıyla hafızayı artırma şansınız da var.

Android 10 işletim sistemiyle gelen tabletin kullanılabilirliği ve performansından memnun kaldık. Zaten içinde ön yüklü olarak pek çok oyun ve uygulama bulunuyor. İsterseniz AppGallery aracılığıyla da pek çok yerli ve yabancı uygulamayı cihazınıza indirebiliyorsunuz.
Cihazda oyun testi olarak beğenilen yarış oyunu Asphalt 9’u oynadık ve akıcı bir performans elde ettik. Uzun süreli oyun deneyimlerinde de cihazın ciddi bir ısınma düzeyine erişmediğini gördük.

7250 mAh pil kapasitesi

Huawei MatePad tabletin hem ön hem de arka kısmında 8MP kameralar mevcut. İki kamera da 1080p video kayıtları gerçekleştirebiliyor. Arka kamera ile HDR çekimler yapabilirken, ön kamerayla da kalabalık selfie’ler için geniş çekimler yapabiliyorsunuz. Ek olarak ön kameranın internet üzerinden görüntülü görüşmeler yapmak için ideal olduğunu, tabletin gelişmiş dörtlü mikrofon sistemi sayesinde sesleri iyi alıp, ortam seslerinden ayırt ederek karşı tarafa ulaştırdığını söyleyebiliriz.

Wi-Fi AC ve Bluetooth 5.1 bağlantı teknolojilerini bünyesinde barındıran tabletimiz 7250mAh pile sahip. Bu pil, yoğun kullanımda tek şarj ile bir günü rahatlıkla çıkarmanıza imkân sunuyor. Yani internet bağlantısı açıkken videolar izler ve oyunlar oynarsanız, tek şarj ile bir günü tamamlayabiliyorsunuz. Yalnızca sosyal medya gezintisi ve e-kitap okuma gibi işlemlerle ilgilenirseniz, tek şarj ile 2 günü çıkarmanız da mümkün.

Huawei ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

android tablethuaweiHuawei MatePad T10manşetMatePadT10tablet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle