Huawei Mate 10 Porsche Design lanse edildi

Mobil şebekeler için geliştirdiği teknolojiler, akıllı telefon ve akıllı saatleri ile tanınan Huawei, üst segmentte konumlanan yeni akıllı telefon modellerini duyurdu. Mate 10 serisinde ‘Porsche Design’ adıyla gelen, tasarım öncelikli ‘lüks’ model dikkat çekti.

Özel bir kutu içerisinde, farklı bir arayüz ve tasarımla oldukça iddialı görünen Huawei Mate 10 Porsche Design, aynı zamanda ünlü bir otomobil üreticisi olan Porsche’un tasarım stüdyosunun estetik dokunuşlarını hissettiriyor.

2160×1080 piksel çözünürlüklü 6 inç ekrana sahip akıllı telefonda yapay zeka özellikleri sunan, yenilikçi Kirin 970 çip seti, 6 GB RAM, 4000 mAh pil kapasitesi, 802.11ac WiFi , Bluetooth 4.2 LE, GPS, NFC ve 256 GB’lik geniş dahili depolama alanı öne çıkan detaylar arasında bulunuyor. Akıllı telefonun arka kısmında ayrıca parmak izi sensörü de yer alıyor.

Şık tasarımlı cihaz, Leica ile birlikte geliştirilen 20 + 12 MP çift arka kamera / 8 MP ön kamerası ile multimedya tarafında da son derece güçlü görünüyor.

İlk aşamada Bahreyn, Çin, Mısır, İspanya, Tayland, BAE ve İngiltere’de satışa sunulacağı duyurulan Huawei Mate 10 Porsche Design’ın ardından daha fazl ülkede sunulacağı belirtiliyor.

Almanya’da gerçekleştirilen Huawei Mate 10 lansmanında, ülkeyle adeta özdeşleşmiş markalardan biri olan Porsche’dan ilham alan özel bir versiyonun sahnede yer alması beğeni topladı.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Huawei Mate 10Huawei Mate 10 Porsche DesignPorsche Design
Yorumlar (0)
Yorum Ekle