Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Web Sitesi

Bu yazımızda sizlere hayatınızı kolaylaştıracak 10 web sitesi önerisinde bulunacağım. Günümüzde zamanımızın önemli bir bölümünü internet ortamında geçiriyoruz. Gerek iş gerekse eğlence amaçlı milyonlarca site arasında sörf yapıyoruz. Bu kadar zaman geçirdiğimiz bir platformda bize zaman kazandıracak, işlerimizi kolaylaştıracak ve kullanırken daha verimli zaman geçireceğimiz web siteleri her zaman elimizin altında olmalı. Bu siteleri aşağıda açıklamalarla birlikte sıraladım.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Web Sitesi

Aşağıda sizlere internette gezinirken işinize çok yarayacak bazı web sitelerini tavsiye edeceğim.

1- https://dictation.io

Sesinizi kullanarak yazı yazmak ister misiniz? Dictation.io, konuşmanızı gerçek zamanlı olarak metne doğru bir şekilde aktarır. Sesli komutları kullanarak paragraflar, noktalama işaretleri ve hatta suratlar ekleyebilirsiniz. Hayatlarını yazı yazarak geçirenler için büyük kolaylık sağlar.

2- https://PrivNote.com

PrivNote, okunduktan sonra yok olan notları oluşturabileceğiniz bir site. Bazen özel bir bilgiyi gizli bir şekilde başka biriyle paylaşmak ihtiyacı olabilir. Bunlar banka veya kredi kartı şifresi olabileceği gibi kullandığınız internet servislerinin şifreleri de olabilir. Bu yüzden sitede bu notlar oluşturulup gönderildikten sonra not kendi kendini imha ediyor.

3- https://unsplash.com

Unsplash, size 3 milyondan fazla ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü görselin size kapılarını açıyor. Nasıl bir görsele ihtiyacınız olursa olsun, tam olarak aradığınızı Unsplash’ta bulursunuz. Unsplash’i kullanmak için kayıt olmanıza gerek yok. İster kayıt olun ister kayıt olmayın her iki durumda da Unsplash lisansı altında 3 milyondan fazla fotoğrafa erişiminiz olacak. Bu fotoğraflar ile istediğiniz her şeyi yapmakta da özgürsünüz.

4- https://driveandlisten.herokuapp.com

Bu siteyi kullanarak bulunduğunuz yerden dünya şehirlerini arabanın içindeymişsiniz gibi turlayabilirsiniz. Üstelik şehrin sokaklarını arabada dolaşırken radyo bile dinleyebiliyorsunuz.

5- https://fonts.google.com

Bu siteye girdiğinizde Google yazı tiplerini yükleyip kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Web sitesinde yüzlerce açık kaynak yazı tipleri ve simgeler bulunuyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, etkileyici yazı tiplerini ve simgeleri bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz.

6- https://ninite.com

Eğer Windows İşletim Sistemi kullanıyorsanız Ninite mutlaka elinizin altında olması gereken bir site. Sitenin ana sayfasında en çok kullanılan uygulamaların tümünü bir arada bulabilirsiniz. Yüklemek de çok kolay. Yükleyeceğiniz uygulama seçip sitenin altındaki yükleme tuşuna basmanız yeterli.

7- https://gtmetrix.com

Web siteniz ne kadar hızlı yükleniyor? GTmetrix ile bunu öğrenmeniz sadece birkaç saniye. İstediğiniz web sitesinin performansını ölçen site aynı zamanda size sitenin teknik durumunu da  raporluyor.

8- https://10minutemail.com

Oldukça işlevsel bir site. Size 10 dakikalığına ücetsiz bir e-posta adresi veriyor. Daha çok tek seferlik e-posta adresi gerektiğinde kullanılması uygun. Tek kullanımlık ve 10 dakikalığına bir e-posta adresi sahip olmak istiyorsanız tıklayın yeter.

9- https://cvmkr.com

CV’lerinizi ücretsiz oluşturun, koruyun, yayınlayın ve paylaşın. Oldukça profesyonel CV’ler hazırlayabileceğiniz bir site. Üstelik ücretsiz olması da büyük avantaj. Başarılı bir şekilde PDF ve HTML özgeçmişler hazırlamanın iyi bir yolu.

10- https://web.archive.org

Diyelim bildiğiniz bir web sitesinin geçmiş tarihlerde nasıl göründüğünü merak ediyorsunuz. İşte tam bu noktada web.archive.org bu isteğinize cevap veriyor. Alan adını yazdığınız sitenin geçmişte belirttiğiniz tarihteki görüntüsüyle karşımıza gelmesini sağlıyor.

10 Web SitesiAykut Altındağmanşet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle