Hangimiz yüklemedik ki? Angry Birds’in 10 yıldaki indirilme sayısı açıklandı

Fenomen yapım Angry Birds’in 10 yıllık tarihinde toplam 4,5 milyar kez indirildiği duyuruldu.

Mobil oyun dünyasının fenomenleri arasında yer alan Angry Birds, 10’uncu senesini kutladı. Geliştiricisi, mobil platformlara damga vuran söz konusu oyunun tam tamına 4,5 milyar defa indirildiğini duyurdu.

Oyunun çıkışı, 2009 yılının 10 Aralık gününe tekâbül ediyor. Başlangıçta yalnızca App Store’da yayınlanan Angry Birds adlı oyun, yelpazesini genişletti ve zamanla oyun sektörünü sallayacak duruma geldi.

Angry Birds; MeeGo Harmattan, Maemo 5, Bada, Android, Symbian, WebOS, Java, Microsoft Windows, OS X ve buna benzer pek çok platforma da giriş yaptı ve şu anda da 10’uncu senesini kutluyor.

Bütün platformlardaki indirme sayısının toplamı ise 4,5 milyarı buldu. Bu demek oluyor ki, merkezi Finlandiya’da yer alan geliştirici firma Rovio Entertainment de oyun sayesinde milyar dolarlar elde etti.

Filmi bile çekildi…

Angry Birds (Kızgın Kuşlar), Hollywood dünyasına da adım attı ve bir süre önce sinema filmi beyaz perdedeki yerini aldı.Türkiye’de de gösterime giren film, dünya genelinde ilgiyle karşılanmıştı.

Pek çok oyuncak ve tematik ürünü de piyasaya sürülen yapım, pazarlama faaliyetlerini gâyet aktif şekilde yürütüyor.

Oyuncuların neredeyse gündeminden hiç düşmeyen bu oyunu hâlâ oynamadıysanız, hemen şimdi indirip deneyimleyebilirsiniz. İşte linkler:

Android cihazınıza yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İOS cihazınıza yüklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

angry birds
Yorumlar (0)
Yorum Ekle