Hafızanızı zorlayacak 5 mobil uygulama

Hafızanızı zorlayacak 5 mobil uygulama

Dünyada her sene 21 Eylül tarihi Dünya Alzheimer Günü olarak anılıyor. Yaşlılıkla beraber ortaya çıkan ve başta unutkanlık olmak üzere çeşitli zihinsel ve davranışsal bozukluklara yol açan ilerleyici bir beyin hastalığı olarak bilinen Alzheimer’a meydan okumak için genç yaşlarda hafızanızı zorlayabilirsiniz. İşte hafızanızı zorlayacak 5 mobil uygulama…

Hafızanızı zorlayacak 5 mobil uygulama

Alzheimer hastalığının oluşumunda yaşlılık önemli bir risk faktörü. Özellikle 65 yaş sonrasında hastalığın görülme sıklığı artıyor. Ülkemizin nüfus yaşlanma hızı dikkate alındığında ilerleyen zamanlarda Alzheimer’ın önemli bir sağlık sorunu olacağı düşünülüyor. Bu hastalığa yakalanmamak ya da yakalanma riskini azaltmak için biraz hafızayı zorlamak gerekiyor. Bol bol bulmaca çözmek ya da yarışma programları izlemek oldukça işe yarıyor. Ayrıca günümüzün teknolojik nimetlerinden faydalanarak cep telefonu ya da tabletinize indireceğiniz birkaç mobil uygulama ile zekanızı biraz zorlayabilirsiniz. İşte hafızanızı zorlayacak 5 mobil uygulama…

Lumosity

Hafızanızı zorlayacak ve zekanızı geliştirmeye yardımcı olacak mobil uygulamalardan biri Lumosity. Uygulamanın içerisinde hafıza, dikkat, mantık bulmacaları, matematik oyunları, problem çözme ve düşünme becerisine odaklanmış farklı bölümler bulunuyor. Oyunlara başlamadan önce kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Sonrasında kendinizi geliştirmek istediğiniz alanı seçerek uygulama içerisinde ilerleyebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda belirli becerilere sahip mini oyunlar ile günlük rutin egzersizlerinizi özelleştirmenize izin veriyor. Ayrıca oyunlarda aldığınız puanları sonrasında takip ederek motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Einstein Brain Training

İlerleyen yaşlarda unutkanlık riskini en aza indirmek için hafızanızı zorlayacak bir diğer mobil uygulama da Einstein Brain Training. Uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere bilimsel bir altyapıya dayanan bir programdan söz ediyoruz. Beyninizin aktif olmasına yardımcı olan bu mobil uygulama, mantık, hafıza, matematik ve algı bölümlerinden oluşuyor. Günlük egzersizler yapabileceğiniz bu uygulama ile en yüksek seviyelere ulaşıp farklı unvanlar alabilirsiniz. Bu uygulamanın en eğlenceli özelliklerinden biri de çocukken oynamaktan büyük keyif aldığımız taş, kağıt, makas oyununu mobil ortamda oynayabilmeniz. Einstein Brain Training, çoklu oynayıcı özelliği de sunuyor.

Skillz

Mantık ve zeka oyunları arasında yer alan Skillz adlı mobil uygulama hafızanızı ve hızınızı geliştiriyor, size daha iyi bir tahmin yeteneği kazandırıyor. Beyninizi tam anlamıyla test eden bu mobil uygulamayı maksimum 4 arkadaşınızla birlikte oynamanız da mümkün. Oyunda ilerledikçe farklı aşamalara geliyorsunuz ve yeni alanlara giriş sağlayabiliyorsunuz. Eğer oynadığınız oyunu birinci olarak bitirirseniz ilk sıraya yerleşiyorsunuz ve bir statü kazanıyorsunuz.

Elevate

Oldukça eğlenceli olan uygulamalardan bir diğeri de Elevate. Zeka düzeyinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek en iyi beyin eğitimi uygulamalarından biri olan Elevate, daha çok dikkat, bellek ve işlem hızınızı geliştirmeye odaklanıyor. Elevate’de herkes kendi kişiselleştirilmiş eğitim programı üzerinde maksimum çözüme ulaşmaya çalışıyor. Uygulama içerisinde 35 farklı zeka geliştirici oyun yer alıyor. Eğer isterseniz eğitimlerinizi kendi kapasitenize göre daha da zorlaştırabilirsiniz. Haftanın 3 günü size eğitim alanında kişiselleştirilmiş eğitim programı sunan Elevate, tahmin, değer karşılaştırma, okuma, anlama ve daha fazlasını içeren pratik dil ve matematik becerileri sunan güzel bir mobil uygulama.

Memorado

Hafızanızı zorlayacak 5 mobil uygulama arasında Memorado da oldukça başarılı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu uygulama içerisinde hafıza, konsantrasyon, reaksiyon, mantık ve matematik becerilerinizi 15 farklı oyunda yer alan 450 aşamada test edebilirsiniz. Memorado’da kendi becerilerinize göre kişiselleştirilmiş oyunlar da bulunuyor. Eğer isterseniz arkadaşlarınızla karşılıklı rekabete de girebiliyorsunuz. Ayrıca zekanızı keskinleştirmek için oynarken diğer bir taraftan da istatistiksel gelişiminizi takip edebilirsiniz. Uygulamanın Türkçe dil desteği sunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Alzheimermanşetmobil uygulamaoyun
Yorumlar (0)
Yorum Ekle