Güncellenen HP Envy Curved çok daha kompakt

HP, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında tanıttığı HP Envy Curved All-in-One 34 ile dikkat çekti. Sunulan kavisli ekrana sahip hepsi bir arada masaüstü bilgisayar (All-in-one PC) modeli, segmentin öne çıkan özelliği olan büyük ekran kenarları ve arkası, genel itibarıyla büyük boyutlar şeklindeki tasarım anlayışını neredeyse bir kenara bıraktı.

All-in-One 34’ün daha ince ve zarif bir hepsi bir arada masaüstü bilgisayar olmasının temelinde hoparlör ve donanım bileşenlerinin yanlar/arka kısımda konumlandırılmak yerine altta yer alması yatıyor. Bu sayede gerek ince bir profil, gerekse daha zarif bir görünüm ortaya çıkıyor.

Bang & Olufsen ses sistemi ile geliyor

Tanıtılan yeni model, HP’nin bir dizi modern teknoloji argümanını da içeriyor. Windows Hello uyumluluğu ve güvenlik özelliği olarak iris tarayıcılı kamerayla gelen All-in-One 34’te ayrıca tanınmış Danimarkalı ses teknolojileri markası Bang & Olufsen tarafından geliştirilen ses sistemi konumlanıyor.

İddialı donanım

Tasarımıyla dikkat çeken modelin donanım özellikleri de iddialı. 3440 x 1440 piksel çözünürlüklü 34 inç kavisli ekrana sahip, 7. nesil Intel Core i5 ve i7 seçenekleri, Thunderbolt 3 ve USB Type-C girişleriyle birlikte 4 adet USB 3.0 ve HDMI arabirimleri bulunuyor. Örnek bir yapılandırma olarak Intel Core i7-7700T işlemci, 16 GB RAM, 256 GB SSD, 1 TB HDD ve 4 GB AMD Radeon RX 460 ya da Nvidia GTX 950MX’le birlikte tercih edilebiliyor.

Satışlarına başlanan hepsi bir arada masaüstü çözümünün Türkiye pazarındaki konumlandırılması henüz netlik kazanmış değil.

CES 2017donanımhepsi bir arada bilgisayarHPHP Envy Curved All-in-One 34teknoloji
Yorumlar (0)
Yorum Ekle