GoPro Hero 7 ailesi hakkında merak edilen her şey!

Kısa süre önce tanıtılan GoPro Hero 7 modeline yakından bakalım. Yeni aksiyon kamerası ile ilgili merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Konu aksiyon kamerası olduğunda ilk akla gelen marka olan GoPro, artık geleneksel hale gelen yeni model lansmanlarından biri gerçekleştirdi ve yeni modeli GoPro Hero 7 ailesini tanıttı. Ailesi diyorum zira artık Hero 7’nin 3 farklı sürümü var.

GoPro Hero 7 ailesi hakkında merak edilen her şey!

Benim gibi birçok teknoloji tutkunu Hero 7’nin duyurulmasını bekliyordu. Hatta ürünle ilgili sızıntılar da internete düşmüştü. Bu sızıntılarda 3 farklı Hero 7 modelinin olacağı görülüyordu. Yeni modelin tanıtımı ile beraber sızıntıların gerçek olduğu ortaya çıktı ve Hero 7 üç farklı modelle arzı endam etti. Hero 7 ailesinde Black, Silver ve White olmak üzere 3 farklı model yer alıyor.

Aslında bu isimlendirme GoPro için eskiye dönüş anlamına geliyor. Firma daha önce de bazı model serilerinde Black ve Silver isimlendirmesini kullanmıştı. Ancak 5 ve 6 serilerinde bu isimlendirmeden vazgeçen marka 7 ailesi ile bu isimlendirmeye geri dönüş yapıyor.

GoPro Hero 7 Black hakkında merak edilen her şey

Ailenin en güçlü sürümü haliyle Black modeli oluyor. Aksiyon kamerası 4K 60 fps video kayıt, 12 Megapiksel fotoğraf, değiştirilebilir pil, 3 adet bütünleşik mikrofon gibi özelliklere sahip. Açıkçası önceki modelde de yer alan bu özellikler bizi fazla heyecanlandırmadı. Ancak GoPro’nun HyperSmooth adını verdiği titreşim engelleme teknolojisinin Hero 6 Black’a göre daha iyi olduğu yapılan testlerde görülüyor. Yani GoPro titreşim engelleme konusun bir adım daha öteye taşımış. Hatta bazı yorumlarda bu cihaz için ‘Gimbal Killer’ diyenler de var.

Ürünü eklenen bir diğer özellik ise SuperPhoto özelliği. Bu özellik sayesinde daha güzel ve ilgi çekici fotoğraflar çekilebiliyor. Bu modelin öncekinden en önemli farkı aynı zamanda dikey videolar da çekebiliyor olması. Instagram nesli için güzel bir özellik. Cihazın bir diğer özelliği ise 8X ağır çekim videolar kayıt edebiliyor olması. Bu modelde diğerlerinden farklı olarak ön yüzde de mono bir bilgi ekranı yer alıyor. Diğer iki modelde ise ön yüzde bir ekran bulunmuyor.

GoPro Hero 7 Silver hakkında merak edilen her şey

Ailenin ortanca üyesi olan GoPro Hero 7 Silver ise Black modelinde farklı olarak 4K 30 fps video kayıt edebiliyor. 10 Megapiksel fotoğraf çekebilen kamerada buluna pil ise bütünleşik. Standart bir video titreşim özelliği bulunan Silver modelinde 2X ağır çekim videolar kayıt edilebiliyor. Cihazda 2 adet mikrofonun bulunduğunu da belirteyim.

GoPro Hero 7 White hakkında merak edilen her şey

Ailenin en küçük üyesi olan GoPro Hero 7 White ise Full HD 60 fps video kayıt, 10 Megapiksel fotoğraf, standart video titreşim engelleme özelliği, 2X ağır çekim video kayıt, 2 mikrofon gibi özelliklere sahip. Öte yandan her üç modelde standart olarak 10 metre su altında kullanılabiliyor. Yani ek bir kılıfa ihtiyaç duymadan su altında da kullanabiliyorsunuz. Her üç modelde de dokunmatik bir ekran yer alıyor.

GoPro 7 ailesi fiyatları

Yeni aksiyon kameralarının ABD fiyatlarına baktığımızda ise GoPro Hero 7 Black için 399,99, GoPro Hero 7 Silver için 299,99 ve GoPro Hero 7 White için de 199,99 dolar olduğunu görüyoruz. Cihazlardan GoPro Hero 7’nin Türkiye fiyatının 3000 TL civarında olacağını düşünüyorum.

Her bütçeye ve beklentiye hitap eden modelleri piyasaya süren GoPro, Hero 7 ailesinde geriye dönüş yapmış. Çinli markalar yüzünden son yıllarda zor günler geçiren ve ürün fiyatlarını biraz indiren GoPro, yine eski günlerine dönebilecek mi bilinmez. Ancak yeni modellerin gerçekten başarılı olduğunu da belirteyim.

Işığınız bol olsun…

4kaksiyon kamerasıgoprogopro hero 7gopro hero 7 blackgopro hero 7 silvergopro hero 7 whiteHero 7manşetvideo
Yorumlar (0)
Yorum Ekle