Google Pixelbook tanıtıldı! Google Daydream View VR yenilendi

Google’ın Pixel serisi notebook’ları, önceki yıllarda teknoloji raflarında yer almış, ancak beklentilerin altında kalan satış başarısı beraberinde üretimi sonlandırılmıştı. Teknoloji şirketi, önceki seriyi bu kez ‘Pixelbook’ adıyla sunarak yeni bir hikaye başlattı…

Sofistike bir tasarım anlayışı sergileyen yeni Google Pixelbook’un bu anlamda öne çıkan özelliği ise inceliği; 1 cm seviyesindeki kalınlığının son derece iddialı olduğuna şüphe yok. Ayrıca tüm zamanların en hafif notebook’larından biri olarak 997 gramlık ağırlığa sahip. Arka kısmında Pixel serisi akıllı telefonlardan ilham alındığı anlaşılan görsel tasarım da dikkat çekiyor.

Modelin donanımında Intel işbirliği söz konusu. Intel Core i5 veya Core i7 işlemci alternatifleri bulunan Pixelbook’ta ayrıca 512 GB depolama alanı ile 16 GB RAM, donanım özelliklerinin çekirdeğini oluşturuyor. 2’si 1 arada özellikli (hem notebook hem tablet olarak kullanılabilen) modelin ekranı ise 12.3 inç seviyesinde ve QHD çözünürlük sunuyor.

Google ayrıca sanal gerçeklik gözlüğü Daydream View’ı da güncelledi. Daha iyi görüntü netliği ve daha geniş bir görüş alanı sunan yeni merceklere sahip sanal gerçeklik gözlüğü; sis, kömür ve mercan isimleri verilen üç renk alternatifiyle geldi.

Google’ın yeni akıllı telefon modelleri Pixel 2 ve Pixel 2 XL hakkındaki tüm detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

NOT: Görseller Google Blog’tan alınmıştır.

GoogleGoogle Daydream View VRGoogle Pixel 2Google Pixel 2 XLGoogle Pixelbook
Yorumlar (0)
Yorum Ekle