Google I/O 7-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek

Tüm dünyadan yazılım geliştiricilerin katılmasının beklendiği Google I/O 2019 etkinliğinde ne gibi yenilikler tanıtılacak?

Google’ın ‘geliştiriciler buluşması’ olarak da bilinen I/O etkinliklerinin 2019 yılı ayağı, bu sene 7-9 Mayıs 2019 tarihleri arasında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde düzenlenecek. Peki Türkiye’den de rekor sayıda yazılım geliştiricinin katılmasının beklendiği etkinlikte ne gibi yenilikler tanıtılacak?

İlk sırada Android Q var. Geçtiğimiz Mart ayında beta olarak yayınlanan ‘sonraki’ Android işletim sisteminin daha fazla yenilik ve ayrıntı eşliğinde gözler önüne serilmesi muhtemel.

Google’ın Pixel 3a ve Pixel 3a XL olmak üzere iki yeni akıllı telefon modeli duyurması bekleniyor. Ancak bu konunun aslında sonraki aylarda gerçekleşebilecek birer tanıtım öncesi ilgi çekmeye yönelik spekülasyon olma ihtimali de yok değil.

Akıllı ev teknolojileri Google’ın öne çıkan odak noktaları arasında. Bu kapsamda şirketin Google Nest Hub ve Nest Hub Max model ismiyle gelecek ekrana sahip iki akıllı hoparlör tanıtımı da yine beklentiler arasında yer alıyor.  Modellerden Nest Hub Max’in bir ön kamerasının da teknik özellikleri arasında bulunması olası.

Güncellenmiş bir Android TV işletim sistemi versiyonu, Chrome ve Chrome OS güncellemeleri de beklenen gelişmeler arasında.

Ek olarak Google Asistan ve Duplex gibi yapay zeka temelindeki yazılımlarda da güncellemeler söz konusu olabilir.

Kısa süre sonra başlayacak olan etkinliğe dair öne çıkan yenilikleri aktarmaya devam edeceğiz…

Google I / O 2019google i/oGoogle I/O neler tanıtılacak
Yorumlar (0)
Yorum Ekle