Google Glass’a üç yıl sonra güncelleme geldi

Google’ın önemli bir ‘bilinirlik’ meydana getirdiği ürünlerinden biri de Google Glass olmuştu. ‘Akıllı gözlük’ ve ‘giyilebilir teknoloji’ kavramlarının henüz çok yeni olduğu dönemlere damgasını vuran Google Glass, günümüzde sunulan birçok aygıta da ilham verdi. Ancak söz konusu aygıtın, tüketicinin gösterdiği ilgi bazında beklenildiği kadar başarılı olmadığı da bir gerçek, hatta aygıtın resmi ve kapsamı oldukça geniş bir şekilde ‘kısmen rafa kaldırılmış’ bir proje dahilinde bulunduğu da. Diğer yandan Google’ın sürprizlerle dolu geçmişini anımsayanları pek de şaşırtmayacak türde bir gelişme yaşandı ve artık bir hayli eski bir teknoloji ürünü olan Google Glass’a güncelleme geldi. Bu açıdan bakıldığında sınırlı sayıda da olsa Google Glass sahiplerinin yüzünün gülmesi muhtemel.

En son 2014 Ekim ayında güncellenen akıllı gözlük, yaklaşık 3 yıl sonra ilk güncellemesini aldı. Güncelleme beraberinde artık Google Glass’ın Bluetooth cihazlarına eşleştirme ile bağlanması mümkün hale geliyor. Dahası da var, performans iyileştirmeleri ve bazı hata düzeltmeleri de söz konusu güncellemenin getirdikleri arasında.

Teknoloji şirketi, Google Glass’ın artık üretilmeyeceğini, ancak daha gelişmiş ikinci nesil bir akıllı gözlük için çalışmaların devam edeceğini açıklamıştı. Bu noktada gelen güncelleme, ilk nesil model için dahi olsa, Google’ın akıllı gözlüğü üzerinde çalıştığına işaret ediyor. Kim bilir, belki de kısa süre içinde yeni bir Google marka akıllı gözlük tanıtılabilir.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

bluetoothGoogleGoogle Glassgüncellemeteknolojiyazılım
Yorumlar (0)
Yorum Ekle