Google Drive ile iPhone’dan Android’e kolayca geçin

Android’den iPhone’a kolayca geçin

Windows ve Blackberry’nin hayatımızdan çıkmasından sonra akıllı telefon denildiğinde artık önümüzde Apple’ın iOS ve Google’ın Android platformu olmak üzere iki seçenek kaldı. Birçok insan uzun süredir kullandığı platformu sürdürmeyi tercih etse de bazen diğer platformu da denemek istiyor ve iPhone’dan Android cihazlara ya da Android cihazlardan iPhone’a geçebiliyor. Ancak bu geçişi yapmak isteyenlerin en çok korktukları şeylerden birisi eski telefonundaki verilerini tamamen yeni platforma aktarmak. Eskiden insanların gözünü korkutan bu durum artık çok da zor bir iş değil. Geçtiğimiz haftaki yazımızda kısaca Android platformundan iOS platformuna dolayısıyla iPhone’a nasıl kolayca geçilebileceğini anlatmıştık. Bu hafta ise bu işlemin tam tersini anlatacağız.

Google Drive

Apple gibi Google da kullanıcıların geçişini kolaylaştırmak için çeşitli yöntemler sunuyor. Bunlardan biri de Google Drive. iPhone’dan Android’e geçerken ilk olarak yoksa telefonunuza iTunes’dan Google Drive’ı indirmeniz gerekiyor. Google Drive’ı kullanabilmek için Google hesabınızın olması gerekiyor. Eğer hali hazırda iPhone cihazınızda Google Drive varsa en son sürüme güncellemenizde fayda bulunuyor. Google Drive’ı buradan yükleyebilirsiniz.

Google Drive ile ilgili işlemi tamamladıysanız ikinci adım olarak telefonunuzdaki içeriği yedeklemeye başlayabilirsiniz. Bunun için Google Drive uygulamasını açın ve Menü > Ayarlar > Yedekleme seçeneğini belirleyerek istediğiniz içerikleri seçin. Dilerseniz “Yedeklemeyi Başlat” seçeneği ile tüm içeriği yedekleyebilirsiniz. Cihazınızda çok veri varsa yedekleme işlemi uzun sürebilir.

Yedekleme tamamlandıktan sonra yeni aldığınız Android cihazınızdan Google hesabınızda oturum açın. iPhone’da kullandığınız hesabı kullanmayı unutmayın. İşlem tamamlandıktan sonra iPhone’daki tüm kişi bilgilerinin, fotoğraflarının ve takvim verilerinin yeni cihazınıza aktarıldığını göreceksiniz.

AndroidAppledriveGoogleiOS
Yorumlar (0)
Yorum Ekle