Galaxy S22 serisi, tanıtılmadan ön siparişe açıldı!

Samsung, önümüzdeki ay düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni nesil amiral gemileri Galaxy S22 serisini duyuracak. Geçtiğimiz hafta şirket, yeni amiral gemilerine güç verecek Exynos 2200 işlemciyi duyurmuştu. Şimdi ise gözler merakla beklenen Galaxy S22 ailesine çevrildi.

Son birkaç haftadır somut görüntülerle sızdırılan Galaxy S22 serisi, kısa bir süre önce Samsung’un resmi sitesinde görüntülendi. Bu gelişmelere birkaç saat sonra bir yenisi daha eklendi. Koreli devi, yeni akıllı telefonlarını tanıtmadan ön siparişe açtı.

Galaxy S22 serisi için geri sayım başladı

Şubat ayının ilk haftalarında resmiyet kazanacak Galaxy S22 serisi, Samsung tarafından birkaç gün önce onaylandı. Bu gelişmelerin hemen akabinde ise şirket, yeni amiral gemilerini ön siparişe açtı. Şu an için cihazların fiyatı hakkında bir detay verilmedi. Ancak etkinlik sonrası Samsung, tüm modellerinin fiyatını açıklayacaktır. Peki S22 serisinden neler bekleniyor?

Samsung’un 2022 model amiral gemileri, üç model olarak gelecek. Galaxy S22, S22 Plus ve S22 Ultra serisinden olacak modellerde en güçlü model S22 Ultra olacak.

Galaxy S22 Ultra,1200 nit parlaklık sunabilen hafif kavisli OLED ekran teknolojisine sahip olacak. Kamera tarafında ise S22 Ultra, dörtlü bir kurulum ile gelecek. 108 Megapiksel ana kamera ile donatılan cihaza, iki adet 10 Megaoiksel kamera ve 12 Megapiksel geniş açılı lensin eşlik etmesi bekleniyor.

Öte yandan her üç model de, işlemci tarafında Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından desteklenecek. Ancak Avrupa versiyonun Exynos 2200 yonga seti ve 1 TB’a kadar depolama alanı sunacağı iddia ediliyor.

 

 

 

Galaxy S22
Yorumlar (0)
Yorum Ekle